Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kipróbálnám valamelyik linuxot...

Kipróbálnám valamelyik linuxot, melyik disztrót ajánlanátok laptopra egy teljesen kezdőnek?

Figyelt kérdés

Alapfelhasználásra: internetezésre, filmezés, alapdolgokra.

Laptopra kellene ezért fontos lenne a jó driver és hardvertámogatottság, tehát hogy felismerje a tapipadot a videó kártyát meg a hardver elemeket egyből és ne kelljen utólag installálni mivel még teljesen kezdő vagyok linux téren.

A gép amire tenném: Asus X53Ke laptop

Amd Turion 64X2 TL-68 2,4 Ghz

2Gb Ram

Ati Radeon X2300 128mb Vga

250Gb Hdd

Mondjuk a laptop funkció billentyűi működni fognak vele?(képernyőfényerő állítás, alvó mód, hangerő, Wifi ki be kapcsolás, hibernálás, böngésző indítás stb.) Vagy ahhoz drivert kell telepíteni hozzá külön mint a Windowsban?

Kösz.



2013. szept. 19. 17:38
 1/4 soccerway ***** válasza:
Ubuntu alapút érdemes, az ubuntu unity felületéhez lehet kevés az a régi ati vga. Linux Mint 13 mate kezdetnek jó lenne, az elmegy minden gépen és egyszerű is a felület. Nem kell drivert telepíteni alapból mennek ezek jó esetben. Hibernáláshoz kell a 2GB-os swap partíció.
2013. szept. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
Én meg nem értek hozzá, de kezességre/pofára szintén a Linux Mintet ajánlom, mellesleg én is azt tettem az új gépemre.
2013. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Fedora? Red Hat? Esetleg, ha tudsz kicsit angolul (mert az install úgy van leírva), akkor Arch.
2013. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csxeba ***** válasza:

Linux Mint Xfce gyengébb gépre, vagy KDE bivaly gépre. Én nem ajánlom se a MATE-et, se a Cinnamont, de ez csak személyes nemtetszés.

OpenSUSE GNOME gyengébbre, KDE bivalyra

Xubuntu gyengébbre, Kubuntu bivalyra, Ubuntu-GNOME középtáj.

Fedorát nem ismerem, de dícsérik. Legtöbb dokumentáció Ubuntuhoz van, ennek minden derivatvájára érvényesek ezek (pl Mint).

Én személy szerint azt mondom, hogy Ubuntu helyett Mintet használj, mert kb ugyanúgy néz ki, de minden, ami pl Kubuntun idegesítő, azt Linux Mint KDE-n kijavították :D

Ez igaz Xfce-re is. Cinnamon meg nem tetszett :D

2013. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!