Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Két operációs rendszer van a...

Két operációs rendszer van a gépemen (Ubuntu 11.10, Windows 7). Bootoláskor eddig bejelentkezett a Grub, és ott a Windowst kiválasztva eltűnt (ettem) a Windows rendszerindítóból a Windows kiválasztásának lehetősége? (Bővebben lent).

Figyelt kérdés

Tehát bekapcsoltam, Grub (lila képernyő), ott Windows 7, és bejött a Windows rendszertöltője (fekete képernyő, válaszható Windows + Linux)


Az a probléma, hogy egy Windowsos programmal (EasyBCD) véletlenül kiszedtem a Windows bejegyzést a Windows rendszerindítóból (fekete képernyő), így bootoláskor csak Linuxot tudok indítani. Hogy lehet "visszacsinálni" e nélkül a program nélkül (Windowson nem vagyok biztos, hogy fut). A csökkentett módot sem tudom F8-cal elérni.


Tud esetleg valaki valami kíméletes módot, hogy visszaállítsam?



2013. szept. 24. 07:39
 1/3 soccerway ***** válasza:
próbáld újratelepíteni a grub-ot, hátha belekerül a windows: [link]
2013. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Nézz bele a /boot/grub.cfg fájlba...
2013. szept. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek, már megoldottam, csak nem írtam előbb. A Grubbal nem volt gond, a Windows betöltőjével volt, de Windows 7 rendszerindító lemezzel helyre tudtam állítani. :)
2013. szept. 25. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!