Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8 Bootolható pendriver...

Windows 8 Bootolható pendriveról. Mi nem jó?

Figyelt kérdés
Csináltam egy Win8as bootolható pendriveot, feltettem sikeresen egy netbookra az OP-t. (Azóta pakolásztam a pendrivera néhány egyéb dolgot, amiket leszedtem) A lényeg hogy most nem tudom feltenni asztali gépekre a win8at, mert a biosban a boot setupnál nem tudom beállítani h pendriveról bootoljon, mert a választható lehetőségek között nincs a pendrive. (hdd, dwd meghajtó van, de pendrive nincs) A gép olyan 5 év körüli, meg van egy jóval régebbi. Létezik hogy túl régi a bios, és nem tudja érzékelni? (egyáltalán van ilyen? olvastam valami ilyesmit) vagy csak simán újra kéne tenni a pendriveot?
2013. szept. 24. 11:40
 1/10 hypno ***** válasza:
Bármi előfordulhat, pláne, hogy az alaplodo (kövbetkezésképpen a bios) típusát sem ismerjük, de a biosban ne "pendrive"-ként keresd, hanem "REMOVABLE dev." néven.
2013. szept. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy mi van a pendrive-on nem befolyásolja, hogy a BIOS-ban beállítható-e az USB boot. Tehát valószinű, hogy az az alaplap nem támogatja a pendriveról való bootolást.
2013. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hypno ***** válasza:

Kiegészítés:


A gép boot sorrendjének semmi köze ahhoz, hogy bootolható-e a pendriveod, vagyis jól csináltad-e meg a telepítőt.


A BIOS olyan sorrendben keres rendszert, ahogyan megadod neki. Ha sorrendben elől lévőn talál, nem lép tovább.

2013. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem, és ha nem érzékeli a pendriveot akkor mi a teendő?
2013. szept. 24. 15:31
 5/10 hypno ***** válasza:

Úgy érted, hogy bootolástól függetlenül nem érzékeli az USB meghajtót?

Másikat se?

Működnek az USB portok?

Próbáld ki egy másik portban, de előtte nézd meg, hogy nincs-e letiltva a BIOS-ban

2013. szept. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
érzékeli. ezen a gépen raktam fel rá az adatokat... működik meg minden. Am a bios képernyő aljára "v02.61 copyright 1985-2009, american megatrends. In." van írva. megnézzem a pontos adatait? vagy mit nézzek meg h tudjatok segíteni? :D :)
2013. szept. 24. 16:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy nem tud róla bootolni, mert a gép csak nálad 5éves, de az alaplap (meg a többi hardver) esetleg 6-7-8is lehet, szal régi - pl. az enyém sem indul usbről.

A biosban a csak már indításkor bedugott pendrive esetén választható ki ez az indítási lehetőség.

2013. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 6-7-8 alatt a technológiáját, a szériáját értem...
2013. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
értem, de most akkor mi lenne a teendő? fel tudom tenni máshogy?
2013. szept. 24. 16:47
 10/10 hypno ***** válasza:
írd ide az alaplapod pontos típusát.
2013. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!