Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell ezeket Excelben...

Hogyan kell ezeket Excelben megcsinálni?

Figyelt kérdés

Két dolog érdekel: Az egyikkel még sose találkoztam. Rákattintasz egy cellára és ugye alapvetően a fel-le-jobbra-balra billentyűkkel tudsz lépni. Hogy javítsam ki, ha nem ezt teszi? A képernyő mozog, de az aktív cella ott marad és hiába mentem messze, ha írok valamit visszaugrik abba a cellába. Tehát csak egérrel tudok másik cellára ugrani. Miért? :(

A másik meg ha egy oszlop be van számozva pl. 1től 30ig függőlegesen egyesével és beszúrok egy új sort akkor hogyan tudom azt megcsinálni, hogy szépen újraszámozza, helyesen sorszámokkal lássa el automatikusan? Köszönöm ha valaki leírja! :)


2013. szept. 24. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első probléma: scroll lock erre való, nálad épp be van kapcsolva.


A számozáshoz egy képletet tudsz használni. Amelyik cella az első, az lesz az első sorra való hivatkozás =sor(A1). Ha ezt lehúzod, az alatta lévő kapja meg a második sor értékét (2), a harmadik a harmadikét (3), és így tovább. Ha új sort szúrsz be vagy távolítasz el, akkor csak az előtte lévő cellából lehúzod a képletet, és igazodni fog a sorszámozás.

2013. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De jó :) Köszönöm a segítséget! :)
2013. szept. 24. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!