Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan találok meg a számítógé...

Hogyan találok meg a számítógépemen, egy kb.2 éve elmentett önéletrajzot?

Figyelt kérdés
A kereséssel, nem megyek semmire (amikor a kutyus szaladgál arra gondolok) Hogyan tudnám megtalálni, mert ahová azt hittem, hogy elmentettem, ott nem találomm. Tudtok ebbe segíteni?
2013. szept. 30. 19:11
 1/4 Komplikato ***** válasza:

Olyan keresőt kell használni aminél sok minden állítható. Pl. a Total Commander nevezetű file kezelőét. (Sajnos fizetős program, de pár hétig ingyenesen használható.)

Én nagyjából dátum alapján keresnék és az adott dokumentum típusát (pl. DOC, DOX, PDF, stb.), persze az sokat segít ha a file neve megvan. És igen, ha egy vagy több nagy HDD-t át kell érte nézni, az nagyon nagyon sokáig fog tartani. Kivéve persze ha van bekapcsolva indexelés a gépen, de mindenki kikapcsolja telepítés után, mert pár napig állandóan köszörüli a HDD-t.

2013. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
Free Commandert, Unreal Commandert is használhatsz ugyanígy, azokért még elvileg sem kell fizetned.
2013. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszoka.A gépemen van egy total commander.amikor megnyitom nyomni kell 1 vagy 2 -est.Ezen is megtudom keresni?Ha igen hogyan?Mert én nem tudom,hogy hogyan kell beállítani a dátumot.Tudom ,hogy Word doc.,meg a címet is,meg,hogy kb.2éve volt.
2013. okt. 1. 21:30
 4/4 tabaki ***** válasza:
Elvileg meg. Arra a meghajtóra állsz, amelyiken lennie kéne, és megnyomod az Alt+F7 billentyűkombinációt. Én Total Commandert nem használok, de Free- és Unreal Commanderben egyaránt egy olyan ablak nyílik meg, ahol több fülön is megadhatsz beállításokat, többek közt a dátumot is. De ha a fájlnévre (vagy annak egy részére) emlékszel, legegyszerűbb, ha azt adod meg keresendőként. Ha nem, akkor csak a .doc kiterjesztést (emlékeim szerint a klasszikus *.doc forma is működik, tehát bármi, aminek doc a kiterjesztése). Ezután okézd le az ablakot, és várd meg, míg a program végigpörgeti az összes fájl, és kilistázza azokat, amelyek megfelelnek a keresési feltételeknek. Vélhetőleg a jobb egérgombos menüvel ki tudod választani, hogy megnyisd, vagy odaugorj.
2013. okt. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!