Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mac OS X vagy Windows a jobb...

Mac OS X vagy Windows a jobb videókat vágni?

Figyelt kérdés
Sok vizuális effektet használok. Na meg persze, melyik jönne ki gazdaságosabban. Pl.: Egy iMac vagy egy Mac Mini értékében milyen Hardvert lehet összeállítani, amire rakok egy Windows -t?

2013. okt. 5. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
windows olcsóbban kijönne valószínűleg, max minőségben nem lesz garantált, mindkettőre van nagyon jó videóvágó
2013. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Mac = Drága divattermék

Windows olcsóbban kijön. Egy minimális követelmény elég. Pl Adobe After effects-hez csak 64 bitesd op rendszer kell. De nem árt neki 2G ram és min 3.1 Ghz proceszor sem. (többmagos) De még mindig olcsóbb mint az iShit

2013. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
82%

Előzőnek üzenem, hogy valószínűleg nem használt még Mac-et és nem tudja, hogy mi a jó.


Az Apple cuccok alapvetően multimédiás termékek, nem véletlenül használják a nagy film és zenei stúdiók, valamint rengeteg grafikus. Egy 5 éves Macbook simán hozza azt a szintet, mint a 2-3 éves pc-k. Nincs fagyás, nincs idegeskedés, minden kézre áll és nagyon szerethető. Persze, a legtöbb ember, köztük én is, (sajnos) Winfossal nő fel, így arra volt 10-20 éve, hogy megtanulja kezelni, pedig egy nagyon bonyolult, szöszmötölős szar.

Tény, hogy a Mac cuccok nem olcsók, de idő és értékállóak, valamint, a felhasználói élmény kárpótol. Nyilván, ennek is vannak hibái, mint minden másnak, ahogy egy 30 millás Mercedes is képes elromlani.. De, a Win-hez képest elenyésző. :)

2013. okt. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

"valószínűleg nem használt még Mac-et és nem tudja, hogy mi a jó. "


Minden mac fan ezzel jön.

Szerintem meg semmivel se jobb egy mac gép, mint egy nem mac gép. Pont ugyan annyira lehet őket hazsnálni, se többre, se kevesebbre.

Max annyi, hogy az asztali mac kisebb helyet fog, a laptopjuk meg elég tartós, az unibody miatt.

De ugyan ez kivitelezhető nem mac gépeknél is.

Nekem volt ilyen is, olyan is. Jelenleg PC párti vagyok.

2013. okt. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#3: "Minden mac fan ezzel jön." Mért te használtál Mac-et? Fordított esetben ha mondjuk a Mac elterjedt lenne a Windows meg nem és te védenéd a Windows mit írnál? Azt, hogy először Próbáld ki a Windowst. Teljesen logikus, hogyha nem ismered csak az árát akkor nem tudsz róla igazi átfogó véleményt alkotni. Mert akkor minden sz#r ami drága? Amúgy nem vagyok "mac fan" de a #3-nak igaza van, hogy az emberek Windows-on nőnek fel szóval gyakorlatilag nincs választási lehetőség amire rájön még az Apple ára is és a hab a tortán a 27%-os adó na meg a fizetés. Amúgy meg nem divat termék. A divat termék az az amit rengeteg ember használ csak azért mert másnak is az van. Vagy akkor a nagy stúdiók csak divatból használnak Mac-et? Az RTL Klub csak felvágásból, divatból használna Mac-et? (Amikor készült az RTL II akkor mutatták az előkészületeket és látszódott, hogy Mac-en dolgoznak)Nevetséges.
2013. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok, elnézést a #4-esnek írtam a szövegem!
2013. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

" Mért te használtál Mac-et? "


Tudsz olvasni?

"Nekem volt ilyen is, olyan is. Jelenleg PC párti vagyok."


Akkor előbb olvass, azután kérdezz.

2013. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 16:54

És honnét tudjuk, hogy nem kamuzol?

Nem egy esetben látni amikor valaki odaírja, hogy neki már volt olyanja. Aztán amikor meg leírja a "tapasztalatait" véleményét csúnyán kilóg a lóláb amikor rettenetes hülyeségeket hord össze, aminek a fele sem igaz.

Nagyon sok ilyen eset van.

Abból is látszik, hogy szerited csak egy fan írhat olyat, hogy ha nem használtad, akkor nem tudhatod.

Ez éppen olyan, mint amikor a linuxot sz*rozzák és még életében csak screenshot-on látott linuxot. De mivel a vérpistike haverja azt mondta, hogy sz*r ezért ő is "hirdeti" az igét, hogy a linux sz*r, de még életében nem használta.

2013. okt. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy eldöntsem a vitát a Mac videogyorsítás terén jobb valószínű a rendszer képkidolgozása miatt (opengl, opencl), mert ott nincs olyan, hogy az a videóablak fölé hozol valamit és megáll vagy megmozdítasz valamit a képernyőn és beszaggat a film még a sok animáló objektum ellenére sem. Windows-nál ez driver és GPU kérdése, de a win nem olyan erős videokidolgozás terén. Max ha egy 2x-3x nagyobb videókarit raksz bele mint egy azonos apple-be és semmi másra nem használod a gépet akkor talán. Emlékszem a windowst le tudtam fagyasztani csupán azzal h össze vissza rángattam a mediapláyer-t lejátszás közben. :D ilyen ratyiságok a mac-ben nincsenek. :)
2014. aug. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Érdekess... ..:DD


nekem most windowsom van, mert per pillanat nem engedhetnem meg magamnak a MAC-et, mindenképpen szeretnék. Na meg aztán MAC-re is vannak Adobe programok és Steam -es játékok szóval azzal se lenne gond. Viszont a PC mellett meg a fejlesztők szólnak, szóval ha Gamer az ember, jobban jár vele. Meg persze azt is lehet drágán venni, és egyik sem rosszabb vagy jobb a másiknál. Felhasználás kérdése

2014. aug. 20. 06:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!