Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Notepad++ rejtelmei, mutatott...

Notepad++ rejtelmei, mutatott karakterek beállítása. Nem tudom, hol. Mit kellene beállítani, hogy látszódjanak a vágólapon a vezérlő karakterek?

Figyelt kérdés

OS Win Xp Sp3. Notepad++ legújabb. Az a gondom, hogy a kijelölésnél még működik a funkció, hogy a vágólapra másolom a sorvégi karaktereket, de nem látom őket. Korábban telepítettem többször az os.-t, és sosem volt probléma. Az $0D, $0A karakterek a szövegben vezérlő karakterek, a vágólapon eddig kis képecskék jelentek meg helyettük. Tudtam másolni, keresni, cserélni. Valamilyen szinten most is működik, de nem látom őket, a vágólapon nem jelennek meg a kicsi képecskék helyettük.


Nagyon valószínű, hogy a windows beállításán kellene valamit változtatni, de nem tudom, hogy hol! Az eddigi telepítések során sem állítottam semmit, mégis megjelentek. Unix alatt megjelennek ezek a képecskék, de ott sem tudom hogyan van beállítva, ott is "véletlenül" jelennek meg.


Tudna nekem ebben valaki segíteni?



#beállítás #notepad #vezérlő karakterek #vágólap beállítás
2013. okt. 5. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
\r\n
2013. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezekről a karakterekről van szó. Az adatbázisban ők jelennek meg (/r/n), a vágólapon semmi.
2013. okt. 5. 22:02
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocs!

\r\n

2013. okt. 5. 22:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen, ha ezeket beírom, nem a megfelelő karaktereket fogom másolni.
2013. okt. 5. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!