Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem jeleníti meg az...

Miért nem jeleníti meg az ékezetes karaktereket a Google Chrome?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyik pillanatról a másikra azt vettem észre, hogy a Chrome nem jól jeleníti meg az ékezeteket, krikszkrakszok lesznek a betűk helyett. Nem minden oldallal csinálja, ahogy nézem, csak azokkal, amik eleve nem magyar nyelvűek, pl. Foursquare, Tumblr. Amik eleve magyar nyelvűek, ott nincs gond.


Itt egy kép, miről beszélek: [link]


Nem állítottam át semmit, nem is csináltam semmit, csak filmeztem, meg alapvető böngészésre használtam a Chrome-ot. És egyszer csak ezt vettem észre.


A kódolásra gondoltam, hogy az elállítódott, de nem, azzal minden rendben, és más kódolás se oldotta meg a problémát. Ötlet esetleg, hogy ezek után mit tudok tenni?


Legfrissebb Internet Explorer van még a gépen, ott nincs ez a probléma. Ha esetleg szükséges, Windows 7 Home Premium fut a gépen. Jogtiszta, szóval kalózkodás okozta gondok szintén felejtősek.


Köszi előre is, ha esetleg tudtok majd segíteni.


2013. okt. 11. 01:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

karakterkódolást állítsd

beállítások > Speciális beállítások >Betűtípusok testreszabása > és alul válaszd a Karakterkódolásnak az ISO 8859-2

2013. okt. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de leírtam a kérdésben, hogy NEM a kódolással van a baj, mert azt megnéztem, sőt, kipróbáltam más kódolást is, és az se segített.
2013. okt. 11. 01:38
 3/11 tabaki ***** válasza:
Kár, hogy a cím már nem fért a képre.
2013. okt. 11. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milyen cím és miért?
2013. okt. 11. 15:41
 5/11 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldanom, leírom, hátha más is belefut ebbe az amatőr dologba. :D

Feltelepítettem egy betűtípust a gépre, az hatott úgy tudtomon kívül a karakterekre. Letöröltem, most már minden újra a régi.

2013. okt. 11. 16:28
 6/11 tabaki ***** válasza:
A kérdéses oldal címe, és, hogy megnézhessük, hátha a forrásból kiderül valami.
2013. okt. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
ilyen van? milyen tipót szedtél le, ami bekavart? ettől szenvedek én is, viszont nekem nagyon sok felrakott fontom van, és ha letörölném őket, nem tudnék dolgozni...
2013. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 thomas5000 válasza:

Szia!


Ugyanez a problémám nekem is! Megtudnád mondani esetleg, hogy milyen fajta betűtípust szedtél le? Sokat segítenél vele! Előre is köszönöm!

2014. szept. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MRoland84 válasza:
Engem is érdekelne a font típusa! Kérlek válaszoljatok!
2015. márc. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Törölni kell a Windows betűkészletei közül a "Helvetica" betűt és egyből megjavul a Chrome! :)
2015. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!