Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell rá telepíteni...

Hogyan kell rá telepíteni Linux-ot vagy Windows7-et?

Figyelt kérdés
Vettem egy Lenovo laptopot akciósan, nincs rajta operációs rendszer (de adtak hozzá Win8 driver CD-t). Fat32-re van formázva, csak az MS-DOS-t látom és az Enter new time-al van elfoglalva. Van utasítás (hottentotta is), de erről egy szó sem.

2013. okt. 16. 23:47
1 2 3 4 5
 1/47 soccerway ***** válasza:
Kell egy telepítő lemezt rakni a meghajótba, vagy usb-t, amin a rendszer van, a semmiből nem lehet telepíteni.
2013. okt. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 soccerway ***** válasza:
De ha nem sürgős tanuld meg a dost, az alapokat, és a jövőben nem lesznek telepítés nehézségeid mint a windowson felnőtt korosztálynak :D
2013. okt. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:

Adtak driver cd-t de telepítőt nem?!

Érdekes...

Hát hogyha tényleg nincs akkor kell szerezni vagy ki kell írni egy lemezt (vagy usb stick) és arról feltelepíteni.

2013. okt. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Beszéltem a barátommal, holnap már lesz Windows7 telepítő.

Egyébként erről van szó, most akciós (részletre) az Auchanban. Szerintetek jó lesz? [link]

2013. okt. 17. 00:18
 5/47 anonim ***** válasza:

Hat ha ide tudsz irni akkor olyan nagy baj nem lehet... Szoval vagy toltsd le illegalisan a windowst vagy telepits fel legalisan egy linuxot. En az utobbit javaslom, meghozza a linx mint-et. Itt le tudod tolteni illetve talalsz hozza infot hogyan telepitsd: linuxmint.hu

illetve a telepiteshez:

[link]


Ez meg egy atlathatobb telepitesi segitseg Ubuntu linuxhoz de lenyegeben ugyanaz a ketto:


[link]

2013. okt. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös: ez a régi asztali gép XP-vel, amelyik a rengeteg fotó miatt 1 GB memóriájával elég lassú, ez a családi gép. Amit vettem, az csak az enyém. Nem ugyanarról van szó. Holnap megkapom a telepítőt, de nem vágok bele egyedül, eddig csak XP-t telepítettem. Azért a Windows7 mégiscsak más.
2013. okt. 17. 00:30
 7/47 tabaki ***** válasza:

"Adtak driver cd-t de telepítőt nem?!"

Mi meg anno a linuxszal telepített gép mellé kaptunk egy marék windowsos beetető CD-t, természetesen csupa sharewaret, valódi ingyenes program még figyelmetlenségből sem került rá. Az eladó is tapintatosan megsúgta, hogy inkább tegyünk rá feketén egy Windowst, még mindig jobb, mint a linuxxal sz.rakodni. Közben a gépet annak köszönhetően adhatták tízezrekkel olcsóbban.

Igazad van, érdekes.

Bár az is igaz, ha kérdező a linux mellett dönt, jó eséllyel nem lesz szüksége külön driverekre...

2013. okt. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, ezt kell érteni az "akciós" alatt, hogy Win8 driver CD van, de előtelepítés nincs. Üsse kavics, a gép jó, 4 GB memória nem kevés, majd holnap eldől, Linux kerül-e rá, vagy Windows7. A Win8 amúgy szerintem tabletekre való, érintőképernyős csoda.
2013. okt. 17. 00:55
 9/47 anonim ***** válasza:

Én a win7-et ajánlom. Itt gyk-n nagy divat lett a linux mint bár nem tudom miért, nem valami nagy szám, sőt. Tény h gyors de akkor sem valami "hűdekitudjami". Van aki a win 8gra esküszik, nem rossz de tényleg a felület miatt inkább az ilyen érintőképernyős eszközökre való.

Nálam marad a win 7.

2013. okt. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 tabaki ***** válasza:

Ha csak addig jutottál a megismerésben, hogy a linux gyorsabb, akkor nem csoda, ha nem érted, miért olyan népszerű. Most dafke nem linkelem be a "Miért jobb a linux" oldalt, a minap is szívére vette valaki. Maradjunk annyiban, hogy sok mindenben előnyben van a linux, más, némelyek számára fontos dolgokban (pl. játékok, professzionális szoftverek) pedig a Windows a hasznosabb.

A Windows-zal sincs semmi baj, abból egyébként nekem is a hetes a rokonszenvesebb.

2013. okt. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!