Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan linux server, ami...

Van olyan linux server, ami ingyenes és jó is és intézmény is jogszerűen használhatja?

Figyelt kérdés
Főként Debian-ra gondoltam. Hogy miért, azt hosszú lenne leírni... A lényeg, hogy Debian/GNU linux SERVER-T szeretnék tanulni. - Lehet, hogy keverem a típusokat. - Szeretnék tanácsot kérni, hogy honnan tudok letölteni server-t iso-ban, (pl. debian.org) és honnan tudok elegendő információt gyűjteni ahhoz, hogy viszonylag kielégítő tudásom lehessen rendszergazdai feladatok ellátására. Nem kell profivá válnom. Nagyon köszi a válaszokat.

2013. okt. 17. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Debian 6.0 old stable verzió, közvetlen a debian hivatalos oldaláról letölthető az ISO.De nem tudom, ha ehhez kérdezni kellett, nem biztos, hogy eljutsz a telepítés végééig debian esetében. Nemhogy felhúzni egy biztonságos és használható, jól strukturált rendszert, mögöttes hálózattal, (ami gondolom kell, ha már rendszergazda akarsz lenni)
2013. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Először talán magát a linuxot kellene megismerned, hogy nekikezdj szerver telepíteni (Pl. rakj fel egy Ubuntut, vagy akár egy Debiant a saját gépedre. Az Ubuntu-ról tudni kell, hogy Debian alapokra építkezik). Kezdőknek az Ubuntu szerver változata jobban ajánlott. Egyébként tanulni leginkább abból lehet, hogy guglizol, aztán szépen elolvasgatod a találatokban fellelt fórumokat egyéb leírásokat. Szerencsére baromi sok linux fórum van. Pl. keress rá arra, hogy "how to configure mail server on Ubuntu server" stb-stb. Meglásd milyen fasza kis találatokat dob ki a google. Angol tudás elengedhetetlen!
2013. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
...ja: [link]
2013. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. okt. 18. 13:23
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a Debiant inkább kisebb cégeknél használják (esetleg sufni tárhelyszolgáltatóknál). A magyarországi nagyvállalatok RedHat linuxot használnak leginkább a támogatás miatt (legalábbis, akikről tudok). Annak van egy ingyenes változata, a Fedora. Azt tudni kell,hogy pl. csomagkezelés szempontjából eltér a Debian-tól, Ubuntutól és egyéb Debian alapú linux disztribúcióktól. Csomagok alatt a linux telepítőcsomagokat értem.
2013. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó:

MAgyarországon azért a redhat-et használják, mert külső segítség nélkül képtelenek normálisan szervert kezelni... magyarán hülyék a debianhoz.

A nasa is debian 6.0 old stable-t használ. Nem véletlenül.

2013. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez van. Nagycégnél RedHat-ot használnak. Lehet lehurrogni őket, de ha náluk akarsz dolgozni jópénzért, ahhoz kell értened. A support azért nem egészen arról szól, hogy hülye a rendszergazda. Részemről én sosem akartam otthoni használatnál többet egy linux-tól (ezért is tettem le a voksom munka terén az MS mellett).
2013. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekünk, az intézménynek megvan a win 2008 R2. Mi a véleményetek róra? Nekem az, hogy lassan 2014-et írunk és szerintem a server-eknél is át kéne állni a grafikus megjelenésre. Egyrészt könnyebb és a 2008-ban is ugyanúgy elérhető a karakteres felület, mert kétségtelenül valamit azzal könnyebb, sőt biztonságosabb megcsinálni, másrészt kényelmesebb a rendszergazda munkája is, ha egérrel tud dolgozni. Sokkal barátságosabb.
2013. okt. 19. 14:41
 9/14 anonim ***** válasza:

Windows szervernek?... öööö. Felhasználói gépekre én windows párti vagyok,(én is win7-et hazsnálok) de szerverre, soha nem tennék windowst.

Grafikus felület? Minek? Oké, hogy kényelmes, de zabálja az erőforrást fölöslegesen.

2013. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 5. válaszoló! Az világ egyik legnagyobb oldalánál dolgoztam, kb 2000 db linux szervert kezeltem, ami mind debian volt. Ennyit arról, hogy nagycég=redhat.


Kedves kérdező: szerverre grafikus felület? Minek? Arról nem is beszélve, hogy ha pl. 100 szerveren át kell állítanod a konfigurációt, akkor belépkedsz rá egyesével távoli asztalon, és átkattintgatod mindent?

Vagy inkább egy egysoros scripttel végigszaladsz az összesen, és kb 30 mp alatt kész vagy?

2013. dec. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!