Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol tudok szerezni legális...

Miki7508 kérdése:

Hol tudok szerezni legális win xp-t új gépre (OEM volt csak eddig) + hozzá legális office 2003-at? Vagy van-e egyéb megoldás az eddigi makrós (VB dos) excelek gyors+biztos használatára?

Figyelt kérdés

Szeretném frissíteni a számítógépparkomat (3 asztali gépről van szó). Jelenlegieken win Xp fut. Ahogy körülnéztem, sehol sem lehet már xp-t venni (pedig nagyon szeretem), ráadásul az office 2003 excel-jétől sem szeretnék megválni. Nem azért, mert maradi vagyok, és nem lennék képes megtanulni új menüket, de például amikor 4 éve vettem laptopot, és vista volt rajta, akkor ahhoz, hogy fussanak a vista-n is az eddigi excel fileok (nagy, bonyolult excel táblákat kell elképzelni sok makróval, VB programokkal), egy héten keresztül kellett átprogramozni a teljes VB programkódot, hogy kompatibilis legyen az új rendszerrel. A hab a tortán az volt, amikor döbbenten tapasztaltam, hogy a Vista+Office2007 alatt kb. 3-4-szer olyan lassan futottak le az excel makrók, mint XP+Office2003 alatt, hogy miért, erre idáig senki nem tudott választ adni.

Most nagyon tartok attól, hogy hasonló problémákba keveredek, ha beújítok egy Win7 vagy Win8-cal, hozzá meg valamelyik legújabb Office-szal. Hol tudok szerezni legális win xp-t új gépre (OEM volt csak eddig) + hozzá legális office 2003-at? Vagy van-e egyéb megoldás?


2013. okt. 21. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha majd feltalálják az időgépet...


Amúgy meg majd rájössz, hogyha veszel egy korszerű új gépet, akkor jó eséllyel nem lesz a hardvereidhez xps driver, ill. az xp amúgy sem jó választás már a korszerű eszközökhöz (ld. ssd kezelés).

Asszem, a virtuális gépben fogod megtalálni az xp fétised segítségét, de azt nemtom, hogy abban a környezetben meg lennél-e elégedve a fent taglalt dolgaiddal. Viszont, hogy az oem xp+o2003as kombódat hogyan rakod bele, az is kérdéses, és lehet, hogy "alternatív" megoldásokat kell keresned, ha már a rendes aktiválás nem lesz opció.

Ja, és a mai gépeken a -szted korszerű szoftvereken lassabb- makró futtatás is vszeg gyorsabb lesz, mint a régi gépeden az xpn, csak esetleg lesz vele egy valag munkád.

2013. okt. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
2013. okt. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. okt. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

"Alternatív megoldást kell keresnem": erről is szól a kérdés, de vajon mi lehet alternatív megoldás. De köszönöm a bátorítást, hogy erősebb gépen talán nem lesz lassabb.. én most kipróbáltam egy HP i3-as intel processzoros 4GB-os gépen, hát siralmasan lassabb még ezen is, mint a jelenlegi Dualcore procis 2GB-os asztali gépeken...


Szoftverújrahasznosítás: ezt más néztem, de nincs megadva telszám, ahol fel lehetne hívni őket, így komolytalannak ítéltem a céget.


A harmadik kommentben lévő hivatkozást néztem, de valósznűleg én nem értek hozzá... de nem látom, hogy lesz ebből jogtiszta win xp-m. Mit kéne kezdenem a linkkel?

2013. okt. 22. 17:01
 5/6 anonim ***** válasza:

A harmadik kommentben lévő hivatkozást néztem, de valósznűleg én nem értek hozzá... de nem látom, hogy lesz ebből jogtiszta win xp-m. Mit kéne kezdenem a linkkel?


amit akarsz


msdn forrasbol letoltott telepito egyenerteku azzal ,amit a boltban veszel ha egy legalis kulcsot hasznalsz a telepites soran jogtiszta windows-od lesz

2013. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én tudom a megoldást kezdeném azzal hogy ugyan ilyen gépem van videót vágok vele és win8 all ugyan azt tudom csinálni mint XP vel a gépem dual core 2.4 ghz 4 gb ram
2014. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!