Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb, könnyű...

Melyik a legjobb, könnyű fénykép szerkesztő?

Figyelt kérdés
? ?

2013. okt. 26. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az Inkscape-t ajánlom, egyszerű megtanulni és nagyon sok mindent tud, ráadásul ingyenes :)

2013. okt. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 qaxqaxqax ***** válasza:
2013. okt. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:

@ Első:

Nálam nagyobb híve aligha vagy az Inkscape-nek, de hogy jön az a fényképszerkesztéshez? Igaz, lehet vele trükközni, ha már nagyon jól megy, de alapvetően vektorgrafikus program, a fényképkezelési lehetőségei meglehetősen szűkösek.


@ qaxqaxqax:

Ez valami vicc, hogy a világbajnok, nehézsúlyú profiprogramot ajánlod, negyedmillióért? Jó, már esett szó arról, hogy ügyes embernek nem muszáj kifizetnie, viszont internetkapcsolat esetén az Adobe jó eséllyel rövid távon le fogja tiltani.


Kezdésnek én még a Gimpet sem ajánlom (bár az ingyenesekből az a nagyágyú), inkább Phoxót vagy PicPicket javasolnék. Egyik sem dedós, de első blikkre is jól megérthetők.


[link]

[link]

[link]

[link]

2013. okt. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 qaxqaxqax ***** válasza:

Tabi én nem akarok vitatkozni veled, de szerintem ha ilyen egyszerű semmi, néha még akár bugos, nyílt forráskódú programokat ajánlasz, sőt itt még a gimpet sem, akkor szerintem azzal lenézed a kérdezőt.

Nemakarok felvágni mert nagyon nincs mivel, de én animálással és azok utóeffectezésével kezdtem a dolgokat minden tapasztalat nélkül. Ha össze kéne hasonlítanom a később tanult photoshopal, akkor összemérhetetlenül egyszerű program a photoshop. Szerintem ez olyan amit bárki egyből el tud sajátítani. Számomra egyszerűen kínszenvedés volt a Gimpet használni mikor köteleztek rá, mert annyira összehasonlíthatatlanul jobb a photoshop; könnyebb és gyorsabb benne a munka.

Igen háth a megvételről már beszéltünk párszor:D De ehhez annyit fűznék összvissz hogy nem hiszem hogy az adobe bácsi bármit tudna tenni ez ellen, mert már így is xarrá védették az egészet, minden egyes verzióval egyre és egyre jobban, de mindig jött egy ügyes hacker aki ugyanúgy begyűjtötte, ahogy eddig. (Ez érdekes téma, de az adobe ilyen helyzetben hátrányban van)


A kérdezőnek pedig csak annyit írnék így kiegészítésbe, hogy te döntesz arról, hogy egy normális programmal kezded azaz Photoshop és kihagyod a rengeteg ku***any*zást, vagy pedig felvállalod a kimérhető legnagyobb büntetést és önszántadból neki állsz a Gimpnek, vagy bármelyik másiknak, amit Tabi ajánl.

Ezt ne úgy vedd, hogy Tabi rosszakat mondd, mert ez egyáltalán nem így van. Ő mindig arra törekszik, hogy a lehető legjobb ingyenes képszerkesztőket ajánlja a kezdőknek és a tapasztalata itt ilyen téren rettenetesen nagy. Csak én személy szerint nem szerettem azokat a programokat, amiket ő mondd:/ Bár már azzal is jól jársz, ha elfogadod Tabi tippjeit a számodra és ec-pec-el kiszámolod, hogy melyik programot szeretnéd amit odalinkelt, de én még mindig azt tanácsolom, hogyha el kezded kezd rendesen, ha nem megy ne add fel, választhatsz egyszerűbbet is.(:

2013. okt. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:

Szerintem nagyobb lenézés az, ha nem veszem figyelembe, amit Kérdező óhajt. Nem mindenki érkezik az animáció, a CAD, a szimuláció, stb. világából, ahonnan nézve a Photoshop valóban csak könnyű, nyáresti bohózat. Ne is haragudj, de te egy speciális helyzetben vagy, és az egyediből általánosítani nem szerencsés. Te, előzetes tapasztalataid alapján, könnyedén kiismerted magad a világ pillanatnyilag legjobb képszerkesztő szoftverében. Ezek után, amikor muszájból egy sokkal kevesebb dologra képes (de még mindig kitűnő) programmal kellett foglalkoznod, érthető, ha mindig csak az tolakodott eléd, hogy ezt vagy amazt a megszokott fogást miért nem tudja, miért másképp oldja meg, vagy miért nem ugyanúgy lehet elérni. Ez azonban nem a Gimp hibája, hanem azé a sajátos helyzeté, ahonnan szemléled. Nem mondom, hogy én a mindenevőségemmel okvetlenül alkalmas vagyok arra, hogy megítéljem a kérdést. Az én fejemben meg már annyira összeállt egy halomba az általános programhasználat, hogy nemigen látom a különbségeket. A Gimp egy együgyűbb Photoshop, oszt' annyi.

Nem tudom, melyik általam ajánlott programra jellemző, hogy bugos, azt se, hogy hétköznapi felhasználónak mennyi az esélye arra, hogy előidézzen egy ilyen hibát -- ha beleakadnék effélébe, meg fogom említeni. Az én hitem szerint viszont igenis lehet, sőt érdemes egyszerűbbtől az összetettebb szoftverek felé haladva folytatni a képszerkesztés elsajátítását, és nem értek egyet azzal, hogy ez mertő gyötrelem, anyázás, fogcsikorgatás lenne mindaddig, amig meg nem térsz a PS tökéletes világába.

2013. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:
Ami az Adobe-t illeti, napi tapasztalat, amit mondtam. A haveromnál éppen tegnap kellett emiatt újratennünk a loppintott Master Collectiont. Most megint működik, de a pasi már nem mer arról a gépről netezni.
2013. okt. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!