Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen ms windows és ms...

Miki7508 kérdése:

Milyen ms windows és ms office programot telepítsek 3 asztali számítógépre (kisvállalkozásba) 2-3 felhasználónak, hogy az minél olcsóbb legyen, és lehessen használni a szoftvereket később újabb gépekre is? POP3 levelezés is kell.

Figyelt kérdés

Három asztali pc-re (Pentium Dual Core, 2GB memóriával) szeretnék operációs rendszert + irodai alkalmazásokat telepíteni (ms excel, ms word, ms outlook). Legális szoftver vásárlása esetén mit javasoltok, hogy jövök ki legjobban? Első nekifutásra Win7Home Premium + Office2013 small business-t gondoltam, de már ott elakadtam, hogy nem teljesen tudtam rájonni a netes cikkekből, hogy "FPP" létezik-e ezekre a termékekre (ha nem háromszor drágább, akkor szeretném egy későbbi új gép vásárlása esetén is használni a megvásárolt szoftvereket). Olvastam downgrade-ekről is, na ez már kiverte nálam a biztosítékot, értem én hogy mi ez, csak azt nem tudom, hogy win8/7 vonatkozásában létezik-e. Előzőleg tettem fel már kérdést ugyanitt, hátha megúszom régi winxp+office2003-mal, de sajnos úgy tűnik a kapott válaszokból, hogy ez legálisan nem megoldható, sajna marad a win7/8 office2010/2013.

Vagy ha valaki tud erről szóló cikket linkelni, ahol lehet okosodni...

Ha valaki itt válaszol, megköszönöm, ha mellőzi az informatikus szleng kifejezéseket, rövidítéseket, nem mind értem sajna:)


2013. okt. 27. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Windows 8(.1) - mert erre lesz támogatás a jövőben is.

Gépenként: kb. 20-25+áfa

Office: [link]


Évi 45+áfa max 5 gépre felette user callok szükségesek.


Vagy én két dolgot javasolnék neked:


Az egyik, hogy a megszokást feladva átálni valamilyen linuxverzióra, és használni azt + valamelyik opensource office rendszert ingyen. Itt, hogy ha nem akarsz tanulni akkor biztosan találsz olyan számítógép szervizt aki gépenként 5-10e ft beállítja és meg mutatja, hogyan kell használni.


Illetőleg, hogy ha a gépek még nincsenek meg akkor olyan helyen vásárolnék gépeket ahol operációs rendszerrel együtt adják ilyen esetben az oem verziós os ára jelentősen alacsonyabb mint a külön vásárolt verziónak.

2013. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:

Igazat adok Elsőnek, bár tartok tőle, hogy linuxot nem mersz vállalni, már csak azért se, mert adódhat valami hivatalosan használandó windowsos program (nem mindenki olyan aranyos, mint a NAV, hogy platformfüggetlen programmal kedveskedjen). Az MS-Office helyett viszont nyugodtan használhatsz Windowson is LibreOffice-t vagy esetleg OpenOffice-t. Gyakorlatilag mindent tudnak, amit az MS-Office (a hivatalos levelezéshez szükséges dolgoknak legalábbis a sokszorosát), ismerik a Microsoft dokumentumformátumait, sőt azok alapformátumként is beállíthatók bennük, a felületük a régebbi MS-Office szerintem kellemesebb felületét idézi, naprakészek és teljesen ingyenesek. Mivel kifejezetten az MS-Office helyettesítésére fejlesztik őket, aki azt ismeri, teljesen otthonosan mozog bennük.

A jelek szerint a kettő közül most inkább a LibreOffice-nak áll a zászló, de az OpenOffice is nemrég jött ki új változattal, tehát bizonyos pletykák ellenére szintén aktív.

A könyvelés fortélyaiban nem vagyok járatos, de azt gondolom, hogy ezzel tízezreket spórolhatsz meg gépenként.

Oprendszerként nekem a tradícionálisabb Win7 a rokonszenvesebb (már amennyiben a linux nem jön számításba -- egyébként Linux Mint, Ubuntu).

2013. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csodásak ezek a hihetetlenül gyors válaszok! :)


Őő.Az ms office-hoz azért ragaszkodnék, mert olyan bonyolult, komplex, makrokat tartalmazó excel tábláink vannak, amellyel kapcsolatban a három évvel ezelőtti winxp-vista és office2003-office2007 átállást is igencsak megsínylettem, mert a régi makrók nem voltak kompatibilisek az új rendszerrel (hogy melyik tehetett róla, az office vagy az oprendszer, azt már nem tudom, de tény, hogy visszacsináltam mindent xp+office2003 felállásra, azóta persze javítgattam a makrokon, most már kibír egy win7+office2007-et, de nem szeretnék egy hasonló pofáraesést az elkövetkezendő váltásnál), szóval emiatt kicsit aggódom a ms office-n és windows oprendszereken kívüli egyéb rendszerek alkalmazása miatt.. Persze ha ki lehetne valahol próbálni... Hát nem tudom, megéri-e a vesződséget... végigtesztelgetni az összes makrot és táblát...


Na de akkor visszatérve a kokrét javaslatokra: ha office 365-öt veszek, akkor minden évben újra kell fizetni a programért, ez miért éri meg? Nem olcsóbb kifizetni egyszer egy nagyobb összeget, de akkor azt 10 éven keresztül használhatom? (Legalábbis remélem, hogy 10 év után nem kell ismét kidobni a szoftvereket)


A másik, amit olvastam, hogy a Windows 8 nem támogatja a POP server alapú mailt (jól írtam?)


Valahol magyarul is, de most csak ezt az angol nyelvű oldalt találtam hirtelen:

[link]


Ebben (POP server mail) esetleg van tapasztalat?

2013. okt. 28. 01:37
 4/5 tabaki ***** válasza:

Nem értek hozzá... A keresés alapján igazad van a POP-t illetően, de úgy tűnik, egyáltalán nem reménytelen a használata:

[link]

Köztünk legyen mondva, furcsa is volna, hiszen egy lehet, hogy meghaladott, de még gyakran alkalmazott megoldásról van szó.

Ami a makróidat illeti, nemigen hagysz egérutat sem magadnak, sem a válaszoknak. Tesztelés nélkül kénytelen leszel azt használni, ami már biztosan bevált. Szerintem a 365-tel szintén az lehet a progléma, hogy egyik évről a másikra -- hibajavításként vagy modernizálásként -- kerülhetnek bele olyan változtatások, amelyek bekavarhatnak a makróidnak, ha tényleg olyan érzékenyek. Ellenérv, hogy végülis matematikáról van szó, minél korrektebbre sikerül a rendszer, annál biztosabb, hogy a szándékaid szerint működik, meg ezek az esetleges változások nyilván nem mérhetők a 2003/2007 formátumváltással kapcsolatos bonyodalmakhoz. A kiszámíthatóságra való törekvés egyébként mégis inkább azt mondatná velem, hogy a hosszabb távú változatot válaszd, de ki tud jó lelkiismerettel 10 évre előre jósolni? Ugyebár, épp tíz éve volt az az a kettőezerhármas változat, amelyről kénytelen voltál átállni...

Ha van valahol egy régi géped a ficakban amelyen kísérletezhetsz, szerintem továbbra is érdemes lenne az ingyenes megoldásokkal is probát tenned, mielőtt döntesz. Végülis nem valami csodajátékról van szó, hanem egy jól körülírható feladatokat ellátó szoftvercsomagról. Hátha.

2013. okt. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


Azért éri meg a 365 mert folyamatos szoftver upgrade és nem éred el azt állapot, hogy lemaradsz, a szoftverekkel. Ugyan úgy ahogy számítógépet se 10 évente kellene cserélni ha nem nagyon max 3-5 évente és akkor szerintem sokat mondok. Mert hogy ha mindig a legújabb közép kategóriát használod akkor biztos lehetsz benne, hogy mindig minden működik.


A windows 8(.1) + pop3 meg nettó hülyeség :) Ez csak egy protokol amit a mail kliens használ, bármelyik levelező kliens tudja.


Hogy ha a ppoe(adsl)-re gondolsz akkor természetesen azt is támogatja.

2013. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!