Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Minecraft szervereknél hogyan...

Minecraft szervereknél hogyan állítják be azt hogy az ip címük (példa) :asdcraft.hu:25565-legyen?

Figyelt kérdés
Mármint hogy név legyen az ip címük.
2013. okt. 29. 17:19
 1/4 Br3nor ***** válasza:

Domain nevet bérelnek az IP címhez. A .hu domainek valahogy 1500-2000 Ft között vannak egy évre. ahol pedig olyat látsz hogy valami.playat.ch, vagy valami.clans.hu ott a hosting cég bérli a domaint és egy aldomaint oszt ki nekik ingyenesen a szerverbérlés mellé.

A :25565 a port amit a szerver használ. Ha saját gépről megy vagy VPS-t bérelsz akkor a server.properties file-ban átállíthatod másra is de ajánlott ezen hagyni mert ezt tekinti alapértelmezettnek és így ha valaki csatlakozni akar akkor nem kell a valami.hu:25565-ot használnia hanem akkor is fel tud lépni a szerverre ha csak annyit ír be hogy valami.hu

2013. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt értékelem is meg minden oké.Csak ha nekem van egy honlapom amit én üzemeltetek, saját gépről, akkor azt hogyan lehetne beállítani?
2013. nov. 4. 17:17
 3/4 Br3nor ***** válasza:

Azt csak úgy tudod megoldani, hogy lefoglaltatsz egy .hu domaint és a saját géped IP-jét rendelteted hozzá.

Egy másik lehetőség hogy ingyenes aldomaint csináltatsz rá. Nekünk pl a szerver honlapjához volt úgy megoldva hogy a valami.wix.com-os címnél a haver regneve szerepelt a szerver neve helyett ezért egy másik oldalon csináltunk egy szerverneve.mirrorz.com címet amihez hozzárendeltettük az eredeti valami.wix.com címet. Így a mirrorzos a wixeset töltötte be.

Szerintem ezzel a módszerrel te is össze tudod hozni csak cím helyett az ip-d adod meg, de hogy pontosan mit hogy kell azt nem tudom mert ezt nem én intéztem. De gondolom a Mirrorz.com-on kell regezni és ott kell megadni mit milyen címre akarsz variálni

2013. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi,sokat segítettél :)
2013. nov. 4. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!