Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtuális reaktor építéséhez...

Virtuális reaktor építéséhez milyen programnyelvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Vegyészmérnök vagyok és gondoltam csinálok egy virtuális reaktor afféle kuriózumként az egyik munkámhoz. Amiről szó van: képzeljünk el egy lombikot amiben X vegyületet készítjük minden reakcióparaméter (hőmérséklet, nyomás, koncentráció, pH, kiindulási anyagok fajtája, feleslege stb)

az X vegyületünk képződésére adott hatással van amit egy függvénnyel le tudunk írni.


A program úgy működne hogy a felhasználó beüti ezeket a reakcióparamétereket és utána a beéptített függvényeknek megfelelően megkapjuk hogy mi lesz a reakció vége az X vegyület szempontjából.

A függvényeket tudjuk előre ez nem gond, ehhez értek. A programozáshoz viszont csak nagyon minimálisan, viszont azt valószínűnek tartom, hogy pl 12 függvényt összekombinálni nem olyan nagyon nehéz feladat, így gondoltam belevágok. Kérdés, hogy programozáshoz teljesen nem értő embernek melyik programnyelvet ajánlanátok ehhez a konkrét problémához? Elsődleges, hogy a program működjön, másodlagos hogy mennyre hasznos a programnyelv amit megtanulnék (gondolva itt arra, hogy a pl ha JAVA-ban írnám, az biztosan később jobban hasznosítható tudást adna, mint pl ha Python-ban csinálnám meg).



2013. nov. 5. 21:29
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!