Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Saját tapasztalatokat várok...

Saját tapasztalatokat várok arról, hogy a Java mennyire nehézkes tanulásra, esetleg milyen más programnyelvet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nagyjából mindent lefed a kérdés.

Elkezdtem tanulni a Java-t autodidakta módon (Head First: Java c. könyv segítségével), és az érdekelne, hogy körülbelül mennyire hamar tudom elsajátítani a Java adta lehetőségeket, beleértve azt, hogy az API importokat normálisan tudjam használni.

Jelenleg úgy érzem, hogy ezzel van a legnagyobb problémám, hogy átlássam a importokból származtatott függvényeket.

OO tapasztalatom elég hiányos, mert PHP-t ismerem mint programnyelv, ahol szükségtelen volt OO-t használni.


NetBeans-el csináltam egy működő kő papír olló GUI-t eddig :) (Ami nem biztos, hogy megfelel az OO szabályoknak :) )



2013. okt. 29. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:

egyrészt a java full oop, amin nem biztos, hogy jó kezdésnek (tehát nem jó)


"úgy érzem, hogy ezzel van a legnagyobb problémám, hogy átlássam a importokból származtatott függvényeket"


mindössze arról van szó, hogy a javában egy rakat dolog meg van írva előre, szóval neked csak össze kell ollózni, és ezt bizony a dokumentáció kemény tanulmányozásával éred el (szóval használni kell! a dokumentációt)

2013. okt. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

sztem az OOP-t úgy ahogy értem, mert tanultam még suliban is, meg olvasgatok folymatosan róla, tehát értem a lényegét


Mondjuk egy konkrét példa. Kő papír olló Java->

milyen osztályokat definiálnál?

(Nálam van egy Main amin belül vannak a GUI elemek, de ugye ez a netbeans miatt + van egy Jatek osztály, amely konstruktorral belehelyezi egy player nevű változóba azt, hogy mit mutatott a player, valamint ugyan ezt randommal, hogy mit mutatott a gép)

Akinek a mutatása veri a másikét az nyert... (Bár ez adott :D )

2013. okt. 29. 23:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha félsz a Javától, akkor mit szólsz a Pythonhoz? Bár itt is előkerül az OOP, de eleinte nem kell foglalkozni vele.
2013. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából nem félek a Javától, mert szerintem kitartással mindent meg lehet tanulni.

A hezitálásom oka, hogy a JVM szükséges a futtatáshoz, holott más nyelven nem feltétlen szükséges valami más letöltése. (Tudom Visual Basic-nek a .NET, de tudtommal az már az már a Win 7 óta alap bennevan)

Mennyire rugalmasak az emberek és töltik le a Java-t, hogy menjen a kód?

Java-ban van lehetőség megnézni, hogy a user gépén van java, ugye?

2013. okt. 30. 22:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg még a C# ami tetszik
2013. okt. 31. 15:18
 6/7 tabaki ***** válasza:

1. Annyit értek a Javához, mint a hajdú a harangöntéshez, de szerintem bármely nyelven ellenőrizni lehet, hogy rajta van-e, tehát Javában is.

2. Manapság annyi program használja a Java futtatókörnyeztetet, hogy nagy valószínűséggel amúgyis a gépen van, de ha nem, akkor sem számít extra igénynek, ha a programodhoz letölteted.

2013. nov. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha nincs rajta nem indul el és kész


amúgy meg én megmondtam, hogy nem igazán javaslom se a javát se a c#-ot, ha mégis ezeket szeretnéd, a kettő közül totál mindegy, hogy melyikkel kezded

2013. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!