Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Paint vagy bármelyik képszerke...

Paint vagy bármelyik képszerkesztőben ha egy képen kisatírozok egy részt hogy ne legyen látható, elmentem, azt más láthatóvá tud tenni? Elvileg a kép ugyanaz csak rákerült egy réteg, de leszedhető?

Figyelt kérdés

2013. nov. 6. 06:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Az ügyesek igen(pl.: 1-2 évig tanult paintet), de a bénák nem(pl.: azt se tudja mi a paint).
2013. nov. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Leginkább a kép formátumától függ. Ha olyan, ami kezeli a rétegeket és te egy új rétegre viszed fel a satírozásod, akkor vissza lehet állítani. Ellenkező esetben lehetetlen. A Paint pedig köszönőviszonyban sincs a rétegekkel.
2013. nov. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Paintben nincsenek rétegek. Amit ott módosítasz, azt legfeljebb a filmeken hozzák vissza.
2013. nov. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Az ilyen "réteges" képek amúgy is más formátumban lennének menthetők (pl. megnézheted egy photoshop is megannyi kiterjesztést használ). Paint ilyet nem tud, nem tudom, honnan veszed, hogy a képedre "új réteg került". Másrészről elmented .jpg-be és az ég világon senki nem állítja vissza az eredetit.


Józan ész, még a fejedet se kell ezen törni.

2013. nov. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A Paint nem tudja kezelni a rétegeket. Ott amit egyszer átsatírozol, az elveszett.
2013. nov. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tabaki ***** válasza:
A képszerkesztők általában csak egy-két speciális formátumban mentik a kép rétegeit (a saját formátumukon túl esetleg PSD és XCF). A szokásos JPG, PNG, BMP és hasonlók esetén egy réteggé alakítják a képet, erre exportáláskor figyelmeztetnek is. De a saját formátumú mentés előtt is összelapíthatod a képet egy réteggé, utána már senki nem szedi szét, mert nincs mit. Onnantól fogva az a kép, és kész. A photoshopos vetkőztetés és efféle csak trükk, máshonnan vett képpel pótolják az eredetit.
2013. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Réteg alatt azt értettem hogy egy normál képre felviszek rajzolással egy másik réteget. Nem kell okoskodni (akinek nem inge....)
2013. nov. 6. 17:48
 8/11 tabaki ***** válasza:

Bocs, de nem normál rajzolással dolgozol, hanem számítógépessel. Tehát az alsó képet nem lefeded, hanem megváltoztatod. Ha analógiákban szeretsz gondolkodni, ne úgy képzeld el, hogy egy fénykép az, amit átmázolsz, hanem úgy hogy egy nedves vízfestmény, amelybe a festék belekeveredik.

A képszerkesztésben a rétegeknek meghatározott jelentésük van, emiatt nem érdemes ötletszerűen előrántva használni a szót.

Amúgy, ahogy látom, itt egyetlen ember okoskodott csak, aki lepontozta az értelmes válaszokat, és fel a bugyutaságot. Gratulálok az illetőnek, és kívánok hasonló tanárokat, főnököket élete során.

2013. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Réteg alatt azt értettem hogy egy normál képre felviszek rajzolással egy másik réteget. "


Igen. Mi is ezt értjük réteg alatt. Nem. A Paintben továbbra sincsenek ilyen rétegek. A paint által ismert egyik mentési formátum sem támogatja azt, hogy a korábbi állapotok a képen visszahozhatók legyenek valamiféle "lekaparással". Továbbra is: csak a filmeken.

2013. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ugyanarról beszélünk, nem értem, minek kell kötözködni, amiért a kérdező véletlenül nem szakszerűen fejezte ki magát. Mindenki értette, hogy mit akar kérdezni, csak van, aki direkt nem akarja megérteni, és kötekedik.

Száz szónak is egy a vége: ha Paintben valamire rárajzolsz, akkor annak a helyére kerül az új rajz, az "alatta" levőt megsemmisítve. Fizikai képtelenség olyan programot/algoritmust írni, amivel az így kisatírozott részlet visszanyerhető.

2013. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!