Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki el tudná magyarázni?

Valaki el tudná magyarázni?

Figyelt kérdés

Nemrég letöltöttem egy Fanspeed nevű programot amivel elméletileg lehet szabályozni a hűtőventilátorok sebességét.

De nem tudom hogy hogyan kell kezelni.

Ha valaki ismeri akkor kérem segítsen!

(viszont ha valaki ismer másik ilyen célra kitalált programot akkor kérem mondja meg hogy azt hogy hívják)

A válaszokat/segítségeket előre is köszönöm!



2013. nov. 12. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Először inkább BIOS-ban próbáld. A szoftver tuning sose olyan megbízható.
2013. nov. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csacsi2 ***** válasza:

FanSpeed azaz SpeedFAN -nél jobbat nem találsz, viszont az alaplapodnak támogatnia kell a szoftveres vezérlést!Itt írnak róla:

Angol.:

[link]

Magyarul:

[link]

Ezek az alaplapok támogatják:

[link]

2013. nov. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az alaplapom egy Asrock B75M-es
2013. nov. 17. 13:16
 4/8 A kérdező kommentje:
De mondjuk az nem játszhat közre hogy annak a ventinek csak 3-as csatlakozója van és nem 4-es?
2013. nov. 17. 13:17
 5/8 A kérdező kommentje:
A BIOSban meg azért nem merek turkálni mert nem olyan mint amilyet megszoktam ugyanis ennek a BIOS-a egérrel irányítható meg annyi féle menüpont van hogy isten is alig tájékozódik el benne
2013. nov. 17. 13:31
 6/8 csacsi2 ***** válasza:

Chasis Fan = Ház ventillátor

CPU Fan = Processzor venti

Ezen kívül ne nyúlj hozzá a bios-hoz. A ventillátoroknál némelyik nem szabályozható (nem vok elektro szaki), de a 3 vezetéknek elég kellene legyen a fordulatszám szab.-hoz.

A biosban vedd a FAN -t manual-ra, mert auton felülírja a szoftveres vezérlést. A másik, hogy a ventillátornak az alaplapra kell csatlakoztatva legyen, mert a tápból van akkor nem lehet szabályozni.

SpeedFan -nak viszont ismernie kell az alaplapot, hogy vezérelje, ha nem találod a listában lehet nem képes rá!

2013. nov. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nálam a SpeedFan 4.45 olyanokat ír hogy:

Sys Fan: 0 RPM

CPU Fan: 1320 RPM

Aux Fan: 3000 RPM (ezt kellene lejjebb venni olyan 1500-ra)

Aux1 Fan: 0 RPM

Aux2 Fan: 0 RPM

(ez alatt a lista alatt van egy olyan ablak féle hogy:

Speed01: 31%

Speed02: 46%

Speed03: 100%

Lehet hogy a Speed03-at kellene levenni?) -> De egyszer már levettem 50%-ra utánna becsuktam ugyanolyan hangos maradt a venti majd mikor megint beléptem akkor ugyan úgy fent volt 100%-on

Ötlet?

Vagy csak én nem tudom most ár végképp hogy hogyan működik a progi?

A válaszokat köszi!

2013. nov. 17. 20:00
 8/8 csacsi2 ***** válasza:

Én már nem tudok erről többet mondani, ezeket nézd át és ha nem változik a fordulatszám, ha manualisan leveszed, akkor nem vezérel. 4.49 a legutolsó verzió!

[link]

[link]

Sok sikert!

2013. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!