Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb Linux disztri...

Melyik a legjobb Linux disztribúció egy olyan idős embernek, aki nem nagyon ért a számítógépekhez? És az is szempont, hogy gyors és kompatibilis legyen egy régebbi gépen.

Figyelt kérdés

2013. nov. 12. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Hát szerintem olyanoknak "aki nem nagyon ért a számítógépekhez" badarság Linuxot telepíteni a gépükre...
2013. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 a linux nem egyenlő fekete-szürke konzolablakba való írogatással
2013. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#2: Helyes. Édesanyám, 64 évesen meg tudta tanulni a Linux kezelését, már évek óta kizárólag Linuxot használ. Neki Ubuntut telepítettem, bár azt az Unity és az adware miatt nem ajánlom senkinek. (Egy fél napomba tellett, amíg leszedtem a kémrobotokat az alap telepítésből, ill. normális asztalt telepítettem rá).


Először is próbáld meg neki megmutatni azt a disztrot amit használsz. Ha az konzol alapú (pl. gentoo és társai), akkor szedj valami debian vagy suse klónt (fedora, opensuse, végső esetben opensuse). A gnome3 az nagyon hasonlít a win8-hoz (vajon honnan vették az ötletet m$-ék), tehát XP-hez szokott embernek nem ajánlott. Viszont van egy szép kompatibilitási módja, alias Gnome2. Ez gyakorlatilag egy fejjel lefelé fordított Windows szerű környezet. Ha még felhasználóbarátabbat akar, akkor KDE, ami úgy is kinézhet, mint egy Win98.


Gyors és régi gép kompatibilis: ezt jelenti az hogy Linux disztro. Amin elfut az XP, azon bármilyen linux is elmegy, legalább olyan gyorsan mint a frissen rakott xp. Ha a gépen 98 volt, az se baj, bírni fogja, legfeljebb lassú lesz a firefox (telepíts neki Chromiumot, az a leggyorsabb). Böngészőbe ne felejtsd el az adblockot, és azt elrejteni, hogy ne vegye észre. Ettől gyorsabbnak érzi majd a gépet ;)

2013. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tabaki ***** válasza:

#3 Nekem is Ubuntum van, Classic Gnome felülettel, ez szerintem nagyon kellemes. Ezekkel a kémrobotokkal viszont betetted a bogarat a fülembe, jobban kifejthetnéd, esetleg privátban, ha nem érzed ide valónak.

Tudom, hogy az UHU már vesztett ügynek számít, de annak idején nagyon jól bevált nálunk. Van a családban, aki bármiféle linuxos tapasztalat nélkül azonnal és probléma nélkül tudta használni, és évekig eldolgozgatott rajta anélkül, hogy a terminált egyszer is ki kellett volna nyitnia, szerintem a mai napig se tudja, mi fán terem.

2013. nov. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én anyukámnak (56) Ubuntut telepítettem, azt használja gond nélkül, már évek óta. Annyi csak, hogy nem stresszeltem őt a Unity-vel, hanem a Gnome Classic felületet kapja.


Érdemes még tenni rá egy ssh szervert, és akkor távolról is gond nélkül tudsz neki segíteni. A VNC szerver meg alapból benne van.


Amúgy a Linux Mint is kiváló választás lehet, vagy ha tényleg csak netezésre használja, akkor még a Joli OS is megérhet egy próbát.

2013. nov. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mik ezek a kémprogramok? Miről van szó?


Most Ubuntu van rajta, akkor lehet ennél maradnék, de nekem nem ajánlott fel Gnome-ot, azt utólag kell rárakni? Hogyan?


A másik kérdésem, hogy magyarítás nincs hozzá? Hiába választottam a magyart installnál, csak a billentyűzet lett az.


És elég gyér az alapból installálható szoftverek halmaza, pl. Skype sincs benne.

2013. nov. 13. 09:38
 7/11 anonim ***** válasza:

A bejelentkezési képernyőn, a neved mellett van egy fehér ubuntu-ikon. Még bejelentkezés előtt rákattintasz, tudsz választani a lehetséges ablakkezelők között. A Gnome és a Gnome classic alapból telepítve van.


Ott, ahol ezen a képen a fogaskerék van:

[link]

2013. nov. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Csxeba ***** válasza:

Régi gépre Lubuntut raknék, vagy ha te értesz hozzá annyira, hogy kofigurálj egy Debiant, akkor Debian-t LXDE-vel.


ha te is kezdő Linuxos vagy akkor Linux Mint Xfce

2013. nov. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként miért az Ubuntut ajánlja mindenki a sok száz különböző Linux közül?
2013. nov. 13. 12:02
 10/11 Tom Benko ***** válasza:
Mert a legismertebb. Szerintem ArchLinux a legjobb, XFCE, LXDE vagy EDE felülettel, Midori böngészővel.
2013. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!