Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen egy DOS operacios...

Milyen egy DOS operacios rendszer?

Figyelt kérdés
ugyertem hogy mit tud,felismer media fileokat,vagy internetezni lehet rajta,es programok vannak ra?

2013. nov. 12. 22:13
 1/6 soccerway ***** válasza:
régen amire emlékeim szerint jó volt. Lehetett képeket nézni, videókat is de még az akkor kodekkel. Játszani az akkor dos játékokkal, net akkor még nem nagyon volt elterjedve de láttam már olyan videót ahol valamiféle netezés folyt, persze nem egy korszerű böngészőben. Van rá program nyilván, fájlkezelő, zenelejátszó stb.
2013. nov. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mai igényekkel mérve semmire se alkalmas már.
2013. nov. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:
100%
Embrionális szinten sok mindent megoldottak rajta. Lehet vele bizonyos típusú képeket nézni, bizonyos formátumú hangokat, mozgóképeket lejátszani, szöveget szerkeszteni (még grafikus felületen is), legalább szövegesen netezni, és voltak rá tűrhető játékok is. Hogy egy mai DOS (pl. FreeDOS) mit tud, arról gőzöm sincs, de valószínűleg nem sokkal többet. Ha már láttál bármi mást, szerintem csak azt fogod észrevenni belőle, hogy mi mindenre képtelen. A DOS fénykorában még egészen más szerepet szántak a számítógépnek, majdnem minden, amit ma természetesnek veszel, csak ígéretes érdekességként volt meg benne, jóformán megoldatlanul. A nagy változás az volt, amikor ráépítették a Windowst, de ez már egy másik fejezet. Miért érdekel egyébként?
2013. nov. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hat kivancsi vagyok ra,feprobaltam tenni eggyet vmware re de nem ment..

pl a winamp menne rajta?

vagy a dos mas fajlformatumot olvas mint az exe?

2013. nov. 13. 08:25
 5/6 soccerway ***** válasza:
nem, a windowsos programok nem mennek rajta, mivel a dos nem windows, teljesen más operációs rendszer, nem kompatibilis a kettő.
2013. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:

Szerintem ne erőlködj vele. A DOS is futtat exe-fájlokat, de ezek az exék nem azok az exék. Egy Windows-program érthetően a Windows-környezet rutinjait hívja meg, furcsa lenne, ha olyan gépen is futna, amelyiken az nincs is rajta.

Láthatólag alapból nem érted, hogy mit jelent, amikor valami tökéletesen más elven működik, mint amit megszoktál. Egy kőbalta nagyon klasszul bevált a maga korában, de nem tudsz bele lőszert rakni azon az alapon, hogy majd kipróbálod, milyen lehetett ősembernek lenni. A DOS az DOS-programokat futtat, és kész. Ha ezeket hasonló dolgokra használták is, mint a mai programokat, a működésük teljesen eltért a mai rendszerektől. És nem utolsósorban: Sokkal kevesebbet tudtak, elképesztően fapadosnak fogod találni őket, ha a lankadatlan érdeklődésed odáig hajt, hogy néhányat előáss.

2013. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!