Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ilyen laptopra milyen linux-ot...

Ilyen laptopra milyen linux-ot tegyek szerintetek ubuntura gondoltam de melyiket anyi fajta van belőle?

Figyelt kérdés
cpu intel celeron T3500,memoria,2gb hdd320gb, [link] ja és linuxon kaphat a gépem virust mint a windows-nál
2013. nov. 14. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Én LinuxMint -et raknék rá. :-)

Linuxra is van vírus, de jóval kevesebb, és automatikus frissítés mellet, ezeket általában gyorsan foltozzák is.

Van vírus kergető is, főleg olyanok miatt kell mint amik böngészőbe épülnek JAVA, Flash...

2013. nov. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
Én is Mintet javaslok, kényelmes, egyszerű, mutatós. Az Ubuntu is jó, kivéve a Unity felületet, amely szerintem egy szégyenletes melléfogás, és gyorsan lecserélendő valami értelmesebb, hagyományosabb felületre. Nekem is van (12.04 LTS), csak jót mondhatok róla.
2013. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Csxeba ***** válasza:

Igen, Linux Mint első nekifutásra. Utána válthatsz másra ha jobban tetszik, de ezzel lesz a legkevesebb gondod. Jelenleg nincs aktívan terjedő vírus Linuxokra.


Hogy melyiket tedd fel? Ez jó kérdés, leírok pár lehetőséget.


Igazából ezek a "fajták" az asztali környezetben térnek el egymástól.

- Unity: alap Ubuntus asztal, ami kezdőknek nem rossz, de az öreg rókák nem szokták szeretni. Nem Windows-szerű.

- GNOME 3: Untity ez alapján készült, valamivel "butább" a Unitinál. Én nem szeretem, elég erőforrásigényes.

- KDE: a GNOME mellett a második legelterjedtebb környezet. Kubuntun van ez és Linux Mint KDE verzió is létezik. Nekem ez a kedvencem. Bár alapból megeszik 500 MB memóriát, de cserébe nagyon testreszabható (és szép)

- Cinnamon: GNOME 3 alapú, a Linux Minthez csinálták, ez az alap asztal hozzá. Nem rossz, bár én nem sokat használtam.

- MATE: GNOME 2 alapú, elég windows-szerű, Linux Minthez találták ki ezt is.

- Xfce: Xubuntun van alapból, Linux Minthez is van. Kis erőforrás igényű, inkább Windows XP szerű. Elég jó, nálam 2. helyen van

- LXDE: ez egy nagyon könnyű, kis erőforrásigényű asztal. Lubuntun ez van alapból, én még nem használtam. Régebbi gépekre ajánlják.


Az eddigi asztalok hivatalosan támogatottak. Most amiket sorolok majd, azok feltelepíthetőek, de a hivatalos támogatás hiánya miatt bugosak lehetnek:

- OpenBox: #! (CrunchBang) Linux alap asztala, elég minimalisztikus, nekem nem tetszik.

- Enlightenment: ez egy új irányzatot képvisel, nem is annyira asztali környezet, inkább ablakrendező, de elég pöpec. Még nem próbáltam de egyszer tuti megpróbálom.


Na ennyi :D Bármi kérdésed van írhatsz nyugodtan. Egy ugyanilyen hosszú anekdotát írhatnék a különböző disztribúciókról is :D

2013. nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
fel telepitetem az ubuntu 12.04.3-at 2017-ig van a támogatasa az jó lesz nekem nagyon is
2013. nov. 15. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!