Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem "pörög" úgy a Windows,...

Nem "pörög" úgy a Windows, mint szokott. Miért?

Figyelt kérdés
Gyors volt és ebben az évben kezdett lelassulni. Újratelepítettem, de ugyan úgy lassú. Nem vírus. Hogy lehetne úgy felgyorsítani, hogy ha a Chrome-ra rámegyek, egyből induljon és ne csak 3 másodperc múlva? És nem csak a chrome, hanem pl lassan tölti be az ikonokat, bélyegképeket. Lassan indít el egy filmet a VLC. Ami hardveres változás volt, és talán innen kezdett előjönni ez a jelenség: Tönkrement a vinyó és ezért most egy régebbi PATA-s van benne, ami lassabb a SATA-nál (ilyen volt) és vettem egy fullHD-s monitor (1920*1080) a régi (1280*1024) helyett. A felbontás is tud a Windows-ban lassulást okozni, mert azt tudom, hogy játékoknál tud. És ez a régebbi vinyó lehet hibás? Minden értelmes választ felpontozok. Előre is köszönöm a segítséget.

2013. nov. 20. 19:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja és néhány adat:

Windows 7 Home Premium 64 bit

Intel Core 2 Duo OC 3.6GHz

3GB RAM

WD 160GB PATA

AMD Radeon HD6570 1GB

2013. nov. 20. 20:00
 2/11 anonim ***** válasza:
Pedig ha nulláról újrarajod akkor vissza kell jönni antempónak. Sajnos az ényém is az évek alatt lelassult, nem mondaná meg senki hogy négy magos...
2013. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És szerinted a lassabb vinyó okozhat ilyet?
2013. nov. 20. 20:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja most olvasom, hogy pata vinyó, azzal ne csodálkozz, sata-ii a minimum, de ha veszul egy 60 gigás ssd-t 20ért és arra tolod fel a szűz rendszer akkor hidd el hogy le fogsz esni a székről annyival gyorsabb kesz. Mivel már a pentium 4-es gépeknek is a hdd a gyenge pontja. Manapság a hdd tokeletes adattarolasra, de rendszer alá pocsék.
2013. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy hülye kérdés, de azért felteszem:

Ha veszek egy belső SSD-t, akkor azt milyen csatlakozóra lehet kötni, mert nekem az alaplapon van 2 üres SATA-II hely, abba belemegy?

2013. nov. 20. 20:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, én is megcsináltam, jelenleg úgy van, hogy az egyikbe van az SSD, a másikban a HDD. SSDre megy az OS (Windows), és KIZÁRÓLAG azok a progik és adatok, amit minden nap, vagy még gyakrabban használsz. A többi HDD. Mert az SSDnek van egy nagy baja: hogy borzalom kicsi.


És igen, a HDD lecserélése SATA-ról IDE(PATA)-ra OKOZHAT akkora különbséget, mivel így a proci kénytelen várni a vinyóra, és ideje legnagyobb részében várja a HDDt.

2013. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy az lesz. Köszi a segítséget.
2013. nov. 20. 20:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg azért is lassú a 7 mert már az új programok win 8.1 re készülnek javarász a 7 es régi rendszer támogatják ja de mindig a legújabb cuc részesül elönybe,mint ahogy képcsöves tv sincs a boltokban már csak használtkereskedönél meg vateran apróhirdetésbe,a window sal ugyanez a kép
2013. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De attól még ugyan olyan gyorsnak kéne lenni a rendszernek. Gondolom a Chrome-hoz nem kéne 1 perc se, hogy elinduljon, se az ikonok betöltéséhez az Intézőben/fájlkezelőben. Váltani nem szeretnék, mert ez az 1 vinyóm van és ezen van minden, tehát nem szeretném leformázni, hogy mindenem letörlődjön. Néztem egy SSD-t ez szerintetek jó? : [link]
2013. nov. 25. 17:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Bőven elég ez az SSD, közöttük általában a sebességbeli különbség nem akkora, hogy halandó ember érezze (kivéve, ha túl sok ramot használ, HD videót, művészi, több gigás képet szerkeszt, stb.)


És nem kell a teljes Format C:, egyszerűen bekötöd a vinyó mellé (gondolom asztali géped van, ha csak kicserélted a SATA vinyót IDE-re), kérsz a SSD mellé beszerelő keretet (ugyanis az asztali gépekbe 3.5" HDD való, az SSDk mérete 2.5"), vagy egyszerűen lógva hagyod a dobozban, ill. berakod valahova. SSDre feltelepíted a wint, feltelepíted a progijaidat (jobban jársz mint az egyszerű másolással, a legtöbb progi ugyanis a reg. adatbázist használja hogy megtalálja önmagát), és a cuccaidat amit minden nap használsz, a többit pedig átlinkeled (dokumentumok, képek, videóknál tulajdonságokban hely, ill. hozzáveszed a megfelelő könyvtárhoz). Régi win meg fog maradni, és fel fogja ajánlani a gép, hogy abba töltsön be. Egy idő után az csak a helyet foglalja, akkor kitörlöd a betöltő menüből, és delete a régi mappájára.

2013. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!