Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez mind kamu, vagy tényleg...

Ez mind kamu, vagy tényleg elég egy belépőszintű kártya mindenre?

Figyelt kérdés

Számos videó van a YouTube-on ahol olyan VGA-kal játszanak BF4-et, Far Cry 3-at és hasonló gépigényű játékokat élvezhető minőségben , amiket itt semmibe vesznek (az én 7850-emre is mondták már, hogy sz@r...)

Nem is beszélve azokról, akik csak mondják itt az oldalon, hogy egy"core2duo E8400 processzor ...Gigabyte nvidia gt630 2Gb ddr3-1600Mhz "-zal a "bettlefield 4 megy rajta 1600x1200 felbontásban".

Ez most mind kamu, vagy csúsztatás (megy az, csak min beállításoknál)? Esetleg én dobtam ki súlyos tízezreket fölöslegesen?



2013. dec. 2. 06:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Az fps nem minden. Lehet hogy elmennek minden effekt kikapcsolása mellett, valamint a driverben performance-ra állítva (=minőségromlás) a gépigényesebb játékok egy gyenge videokártyán is, de én azt nem nevezem élvezhető minőségnek. Attól, hogy látsz valamit, még nem lesz élvezhető a játék. Ennyi erővel lehetne játszani örökké Quake 3-mal, mert úgyis kb arra a szintre veszed vissza a képminőséget.

Te a tízezreket nem az fps-re adtad ki, hanem a képmiőségre.

2013. dec. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"de én azt nem nevezem élvezhető minőségnek. "


Pedig a mai játékok már low beállításokkal is olyanok, hogy gyakorlatilag nagyítóval kell keresni, hogy mi a különbség high fokozaton. A megfelelő fps viszont elengedhetetlen. Az viszont egy 30 rugó körüli kártyával már elérhető.

2013. dec. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is HD7850 karim van és bár fel lehet adni neki a leckét azaz kényszerülhetünk már több esetben is kompromisszumra, azért elég szép minőségben viszi a játékokat játszható sebesség mellett. Ha lecserélném mondjuk egy HD6670-re tutira észrevenném a különbséget a teljesítményben, hiszen a 7850 háromszor erősebb kártya. Ez azt jelenti, hogy ugyanolyan beállítások mellett 3x annyi fps-t kapunk vagy a grafikai részletességet és szűrőket (élsimítás, aniso) feljebb tekerhetjük. A benchmark programokban is jól láthatóan kijön a különbség...pl nézzünk meg egy Heaven Benchmarkot DX11 módban magas tesszelációval a két kártyán...bizony a HD6670 igencsak szembetűnően gyengébben fog teljesíteni, de ez nem is csoda.

Azzal sem értek egyet, hogy a mai játékok low és high beállításai között nagyítóval kell keresni a különbséget, bár lehetnek olyan címek, ahol kisebb mértékűnek tűnik a különbség, mint egy másiknál. Mondjuk elég régóta nem játszottam már low beállításokkal, de ez is meggyőző lehet:

http://www.youtube.com/watch?v=fYvGOtozbUs

Itt pl a jelentős textúra butítás nagyon ronda.

Egyébként pl a Witcher 2-ben, Metro 2033/Last light játékokon is hasonlóan látszik a fényeken, árnyékokon, textúrákon a low beállítás.

Igaz a Crysis 3 és a Fary Cry 3 low beállításokkal is jól néz ki. Itt az FC3 van összehasonlítva és a low/ultra között leginkább szembetűnő különbség a fény-árnyék effektekben és a távoli tárgyak felbukkanásában van:

http://www.youtube.com/watch?v=pK2v19Znkpc

A BF4 esetében a tükröződések, árnyékok, füst és a víz a szembetűnő (meg van ahol látszik az élsimítás áldásos hatása is ultrán):

http://www.youtube.com/watch?v=Z747k18h4Ws

Az meg már régi jelenség, hogy egyesek belépő szintű hardverekkel mondogatják, hogy minden fut náluk maxon akadozás nélkül. Ez nyilvánvaló kamu (kérdés, hogy direkt, vagy azt se tudja, hogy miről beszél). Egy kollégám pl azzal jött, hogy az új notebookja olyan jó, hogy azt még nem sikerült megakasztania, még olyan játékok is simán mennek rajta, mint a Metro 2033 (volt a gépben egy HD5470M kártya). Adtam neki DVD-n pár gpu gyilkos alkalmazást és beállítási paramétereket, de 2 hónap múlva is azt állította, hogy még nem volt ideje ránézni...na persze. xD

2013. dec. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez hulyeseg

Ha meg mindig eleg lenne egy 6600 gt akkor mar osszeomlott volna a vga ipar xD

Raadasul sok olyan ember van aki lowon megy 13 fps-el es azt mondja hogy minden gond nelkul megy..persze xD

A bf 4 multijaban jatekon belul lehet allitani a grafot es latszik is a kul mert latod hogy valik egyre csunyabba a palya ugyh nem ertem miert mondjak h nincs kul

A cod 10-ben pl ha mediumon jatszol akkor homalyos az egesz...had jatszanak 14 fpsel...a gt630 meg annyit sem er mai jatekokra mint egy p4-es celeron

2013. dec. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Pedig a mai játékok már low beállításokkal is olyanok, hogy gyakorlatilag nagyítóval kell keresni, hogy mi a különbség high fokozaton. "


Baromi egyszerű, mégcsak nem is jó grafikájú játékként ismert játék: World of Warcraft. Leveszel mindent, és nem látod magad alatt azokat az effekteket, amikből ki kell állni. Felrakod legalább közepesre, akkor látod. Persze lehet szelektíven is csak a "fontosabb" dolgokat állítani az effektekhez.


Más példák: látótávolság, karakterek részletessége, fegyver részletessége, karakteranimációk részletessége, környezet részletessége. Ezek mind eléggé szembetűnően változnak a grafika állításával. Persze ezt észre is kell venni a játékban, ha csak annyi a lényeg, hogy legyen ott valami meg a ravaszt lehessen húzni, akkor elég a GT610 is. De ismétlem, ÉN ezt nem hívom "élvezhető" játéknak. Másnak lehet hogy játék néhány paca is.

(PS: messze nem high-end gépem van, i3-2100+6850.)

2013. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!