Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy Lenovo G500-asom. Mit...

Pinocchio23 kérdése:

Van egy Lenovo G500-asom. Mit kell tennem, vagy beállítani a biosban, hogy bebootoljon usb röl vagy dvd-röl?

Figyelt kérdés
2013. dec. 4. 12:54
 1/5 Csxeba ***** válasza:

Nem kell belenyúlkálni a BIOS-ba. Elinduláskor kezdd el nyomkodni az F12-t, ekkor bedob egy boot manager menübe. Ott kiválasztod az USB HDD-t vagy a CD/DVD-t és kész.


Ha nagyon át akarod állítani a BIOS-t, akkor F2-vel léphetsz be. Ott megkeresed a boot device priority-t és előrehozod azt, amelyikről akarsz bootolni. Ha kész vagy akkor F10 a kilépés és mentés gyorsgombja.

2013. dec. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dvdről bootoláshoz a biosban a boot fül alatt tornázd fel az első helyre a meghajtót.

Ha usbről akarsz mondjuk windows-t telepíteni ahoz kell egy program amely bootolható pendrivot csinál vagy valami parancssoros megközelítés van, de arra nem szaglaztam

2013. dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bootolható pendriveot kell készíteni, baromi egyszerű az egész:

[link]

Aztán vagy F12 és kiválasztod, hogy pendrive (ez a jobb megoldás, mert így a telepítés első szakasza után újraindulásnál már HDD-ről bootol és nem megint a telepítőt fogja elindítani), vagy F2-vel belépsz a BIOS-ba és ott előre hozod az USB-t. Ennek annyi hátránya van, hogy a telepítő újraindulásánál azonnal be kell lépni BIOS-ba és a HDD-t előre venni, különben a telepítést megint kezdené az elejétől.

2013. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bihari Gyula válasza:
Ahhoz, hogy belepj a BIOD-ba F2+ Fn gombot kell nyomnod. A DVD ROM elsődlegesé tétele mar menni fog mert az követi a régi szabványokat.
2014. máj. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

G500-on külön gomb van szerintem. Nekem legalábbis arról bootol. A bakapcsoló gomb mellett van.

Tudom régi kérdés de vkinek hátha hasznos lesz.

2014. nov. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!