Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet ehhez hasonló...

Hogy lehet ehhez hasonló képeket szerkeszteni? Milyen program kell hozzá?

Figyelt kérdés

[link]

Ehhez hasonló képeket szeretnék készíteni. Hogy kell?

Vagy ez festve lenne?

De én számítógépen szeretnék ehhez hasonlóakat csinálni.Mert ez úgy megtetszett.

Válaszokat előre köszönöm!



2013. dec. 5. 21:33
1 2
 11/14 tabaki ***** válasza:

No igen, a kertész meg a fűtő is asztalosmunkát végeznek, hiszen fával dolgoznak, ami ismeretesen az asztalosipar alapanya. Éppen csak a munkafolyamat és annak eredménye tér el tökéletesen egymástól, de ezen fönnakadni merő szócséplés volna...

Ha komolyan azt gondolod, hogy három vagy akárhány kép egybemosása illetve a referenciaképek alapján egy merőben új minőségű kép létrehozása nem más, mint ugyanannak az eljárásnak a kétféle megnevezése, megint ott tartunk, mint az elején, vagyis szerintem nem érted a HDRI lényegét.


>> Készült három, különböző záridejű felvétel - mint azt a fotós is írta:

"One for the Water for long exposure, one very short exposure for the sky and one mid exposure for the surrounding..."


...ami a HDR(i) kép alapanyaga, mint az ismeretes. <<


A fotós sehol nem írja, hogy ezt a három felvételt HDRI kép létrehozására használta volna fel.

A több kép ugyanúgy alapanyaga lehet bármely szerkesztésnek, mozdulattanulmánytól, moziplakáttól érettségi tablóig. Attól, hogy a felhasznált képek esetleg nem egyféle expozíciós idővel készültek, semmiféle HDRI kép nem nem jön létre. Az idézett mondat szerintem pontosan az ellenkezőjét jelenti: A különböző expozíciós időkkel érte el a fotós azt, hogy mindhárom féle részlet beleférjen a sztenderd dinamikájú képek tartományába. Ennek megfelelően én értelmetlennek tartom annak az erősítgetését, hogy a kép csak ezért nem HDRI, mert le van butítva. Ha látok egy tacskót csámpázni, akkor sem az jut az eszembe, hogy csak azért nem repül, mert levágták a szárnyát. Nem egyszerűbb elképzelni, hogy eleve nem is volt neki?


Amúgy a további csócsálgatásnak nem sok értelmét látom, Kérdező figyelmét vélhetőleg amúgyis a víz különleges jellege ragadta meg, ennek a titka egyszerűen a hosszú expozíciós idő.


Tehát, Kérdező, bocs, hogy elhanyagoltunk, ha tényleg jól tippeltem, akkor szerezz egy jobb fényképezőgépet, amelyen le tudod szűkíteni a blendét, hogy minél kevesebb fény menjen be rajta, és cserébe viszont hosszú ideig tudod nyitva tartani a zárat exponáláskor. Ily módon eléred, hogy ugyanannyi fény jut a gépbe, mintha tágabb rekesszel, rövidebb ideig exponáltál volna, csak éppen a víznek van ideje mozogni közben, igy nem megmerevedett cafatoknak, hanem elmosódó szálaknak fog látszani. Vakut értelemszerűen ne használj, mivel az is egy igen rövid pillanatnyi helyzetet villant a szenzorokba. Ha az alapfogalmakkal sem vagy tisztában, vegyél ki a könyvtárból bármilyen régi amatőrfotós ismeretterjesztő könyvet. A dolognak ez a része (és még sok más is) ugyanaz, mint filmes gép esetén.

2013. dec. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"A különböző expozíciós időkkel érte el a fotós azt, hogy mindhárom féle részlet beleférjen a sztenderd dinamikájú képek tartományába. "

A folyamatból kihagytad a középső lépést:

3 - az expozíciós idők miatt - különböző dinamikatartományú LDR kép -> 1 HDR RAW kép -> 1 kompresszált dinamikájú JPEG kép


Igaz a középső lépést nem látjuk, nincs megemlítve, de akkor értelmetlen lenne az első lépés.


(Mellesleg az említett fotós kedvelt eszköze a HDR - Facebookon, fórumokon is sokszor felhozza.)

2013. dec. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 tabaki ***** válasza:
Három eltérő expozíciós idő esetén sincs három különböző dinamikájú kép. Három LDR-kép van. Pontosabban olyan képek, amelyeknek az ábrázolására a gép képes. Lehet, hogy a fotós általában használja a HDRI technikát, s mint fentebb említettem, még az is lehet, hogy eleve minden összetevő HDRI-ben lett fölvéve, ekkor természetesen három HDR-kép a nyersanyag. DE: Ennek továbbra sincs semmi köze a kép habitusához, és az alkotó ebben az esetben egyáltalán nem is említi. Sőt, közli a magyarázatot, amely egyformán működőképes akár sztenderd-, akár magas dinamikájú képek esetén -- tehát érthető is, ha nem tartja szükségesnek kitérni rá. Az idézett kép lehet lebutított HDRI vagy natív sztenderd fotó, a mostani formájában mindenképpen közönséges jpg, tehát Kérdező bármit akart kérdezni, azt nem egy HDRI fénykép alapján tette, ezért olyan jellegű különlegességet nem is vehetett rajta észre. Ha a három különféle expozíciós idővel fölvett kép LDR, az egybemosásuk továbbra sem eredményez milliárdos színfelbontást, de nincs is rá szükség, hiszen a fotós magyarázata anélkül is érthető.
2013. dec. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 tabaki ***** válasza:

"Igaz a középső lépést nem látjuk, nincs megemlítve, de akkor értelmetlen lenne az első lépés."

Vagyis, amit a szófukar alkotó elárul, a három különféle expozíciós idővel való fényképezés.

Ugyan, mitől lenne értelmetlen? Föl akarom venni a vizet, hogy ez a sajátos áramlási szerkezet jól érvényesüljön, ehhez választok egy megfelelően hosszú expozíciós időt. Ez a mozgó víz esetén beválik, a fix környezetet viszont már túlexponálja, ezért ahhoz rövidebb időt szabok. Ez szépen kihozza a talajt, de az ég már beég vele, ezért arról még rövidebb idővel készítek fotót.

Van tehát három fényképem. Az egyiken a víz, a másikon a föld, a harmadikon az ég a használható. Egy expozícióval nem tudtam volna fölvenni, de így megvan minden kellék, csak éppen egy képre kell helyezni őket. Ezt, hála a technikának, egészen egyszerű digitális montázzsal meg tudom tenni, tehát az úgynevezett középső lépésig el se kell jutnom.

Az első lépés ennek a fényében nem értelmetlen, hanem természetes, logikus, és elég a magyarázathoz.

2013. dec. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!