Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Feltelepítettem a Zorin 7-et...

Feltelepítettem a Zorin 7-et Win8 mellé. Azóta nem bootol be a Windows! Mit tegyek? (Windows kell vissza)

Figyelt kérdés

A Windows 8-at kezdi tölteni, de mindig hibát ír ki /kékhalál/ sokadik után pedig beadja aza utomatikus javítást. Azt írja, nem javítható, mert a meghajtó zárolva van /rendszer visszaállíítás/ (illetve próbáltam automatikus javítást, de ott pedig "nem siekrült" neki).

Több particióm volt. A C-n a Windows. D és E meghajtóm is megvan. (egyiken filmek, letöltések.. programok, másikon telepítők (amik később is kellenek)..

Az F meghajtóra szántam a rendszert (ezt nem rég csinálta), de ez üres. Fogalmam nincs, akkor hova telepítette a linuxot.


C: ugyanakkora, mint volt. (115gb)

D: 315GB (szerintem ez sem változott)

E: 47GB

F: 23GB

=500GB. A merevlemezem fél terrás, így oké minden.

De akkor hova tűnt a linux? És miért nem tölt be a Windows? :(


Hogy tudom visszahozni a windowst újratelepítés nélkül?



2013. dec. 6. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ott érdemes kezdeni, hogy megnézed azt a hibaüzenetet, és értelmezed. Mert hogy "hibát ír ki", azzal nem megyünk semmire. A biciklim is hibát ír ki, ha belehajtok egy tüskébe...
2013. dec. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezekkel találkoztam:

A rendszert tartalmazó meghajtó zárolt. Oldja fel a zárolást, majd próbálja újra.


Nem található egy szükséges meghajtó partició.


Az indítási javítás nem tudta megjavítani a számítógépet.


A kékhalálnál pedig egyszer láttam egy hosszú számot, de alig 1 mp-ig, és újraindult. Azóta kb a kékhalált sem adja be, csak simán újraindul 2szer, majd beadja az automatikus javítást.. ami sikertelen.


Windows 8.1 lemezképem van egyébként.. de jó lenne, ha nem kéne mindent újra tenni.

2013. dec. 6. 15:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Két dolgot ellenőrizz. Az egyik a BIOS-ban a boot sorrent. A megfelelő vinyó legyen elöl. A másik pedig a vinyón az aktív/Boot partíció. Lehetséges, hogy ezutóbbi állítódott el. Ha egy partícióban van a rendszered, akkor annak kell bootnak lenni, ha pedig van system reserved partíció is, akkor pedig annak.
2013. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha hazaértem, megnézem. Mióta UEFI van, nehezebben igazodom ki ott is. :-)

Kis régi gépre simán felcsúszott minden..

2013. dec. 6. 19:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak ennyit enged: DVD, HDD, USB, UEFI-sorrend..
2013. dec. 6. 20:10
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a 100megás windows boot partició sérült meg..
2013. dec. 6. 21:09
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
Egy live rendszerrel nézd meg a partíciókat, rendben vannak-e. Dobd fel a wint újra, aztán a Zorint, de figyelj oda, hova telepíted. Továbbá a Grub a MBR-be kerüljön.
2013. dec. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Linux látja a particiókat, de windows nem.

Lementettem, ami fontos, betettem egy másik gépbe, és leformáztam az egészet.

(nem volt könnyű, mert amelyik program látta a rendszert, az nem csinált vele semmit.. a windows alapú progik pedig azt írták, hibás).

2013. dec. 8. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!