Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha USB-ről akarok Linuxot,...

Ha USB-ről akarok Linuxot, mindjuk Mint-et, telepíteni, akkor mekkora pendrive kell hozzá? A CD vagy DVD képet kell arra is felrakni? Elég csak CD méretű is?

Figyelt kérdés

2013. dec. 7. 11:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
amekkora a képfile mérete + 10-15MB
2013. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Egy alap Minthez 1 giga pendrive elég, de nem drága egy 8 gigás se (3 ezer ft), úgyhogy érdemes beruházni arra és akkor akár egy 4-5 gigás wint is rátehetsz. Nem csak rátenni kell az iso fájlt, hanem bootolhatóvá is kell tenni, úgyhogy pl. ezzel a progival készíthetsz telepítőt USB-re: [link]

Használata egyszerű. Kiválasztod a megfelelő oprendszert a listából, betallózod az iso képfájlt, kiválasztod a célmeghalytót, aztán nyomsz egy Create-et és kb 10-20 perc alatt elkészül mérettől függően.

2013. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Tom Benko ***** válasza:
Elég, sőt, a Manjaro minimal installja csak fél GB, az Arch netinstall valami 100MB. Debiané meg tán 60, bár azt rég néztem.
2013. dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én Linux Mint-et szeretnék
2013. dec. 8. 13:21
 5/25 anonim válasza:
Én lili usb creator nevű programmal raktam pendrive-re. elég egyszerű a használata a lilinek, még nekem is, mint disztrót is választhatsz.
2013. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
SD kártyára ugyanúgy megy? A legújabb Linux Mint 16-ot is fellehet tenni?
2013. dec. 8. 19:48
 7/25 anonim ***** válasza:
SD kártyára még nem próbáltam. Elvileg jó a Mint 16 is, de én csak az LTS verziókat szeretem használni, mert az 5 évig támogatott, a többi csak 1 évig. Az utolsó LTS verzió Linux Mint 13 "Maya", ez 2017-ig kap frissítéseket.
2013. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
És OSX alatt mivel lehet ilyent készíteni? Van ingyenes applikáció hozzá?
2013. dec. 9. 10:17
 9/25 A kérdező kommentje:
Egy Linuxot mivel kell támogatni utólag? Az fontos?
2013. dec. 9. 10:18
 10/25 anonim ***** válasza:
OS X alatt nem tudom, mert sose használtam. A támogatás annyit jelent, hogy addig kapod hozzá a frissítéseket. Rendszer, kernel, alkalmazások stb. frissítései, ami elég fontos szerintem. 16-ot is felteheted, mivel fél évente van új kiadás , úgyhogy május körül már frissítheted 17-re, ami szintén LTS kiadás lesz és azt már 5 évig használhatod.
2013. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!