Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell gimpen ha beilleszte...

Hogy kell gimpen ha beillesztek egy rajzot és elkezdem színezni akkor a rajz ne kenődjön el és ne lehessen kiradírozni?

Figyelt kérdés
gimp
2013. dec. 14. 23:02
 1/7 tabaki ***** válasza:
Jó lenne, ha látnánk a rajzot. A legkézenfekvőbb, hogy átlátszó hátteret csinálsz neki, és egy alatta lévő rétegen színezel. Azt is megteheted, hogy egy rétegen belül kijelölöd a háttérszínt, akkor a színezés csak a kijelölésen belül érvényes, de akkor sokkal több a hibalehetőség, meg nem is nevezném értelmes embernek való megoldásnak.
2013. dec. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
2013. dec. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt hogy kell valahogy úgy láttam videóba hogy ilyen szürkével átszínezte a rajzos és elkezdett felette színezni és akkor ha radírozott akkor a rajz nem törlődtt le csak a színezés
2013. dec. 15. 09:12
 4/7 tabaki ***** válasza:
Az bizonyára valami maszkolás volt, de én nem használtam még ilyesmit, majd utánanézek. Linkelhetnéd éppen a videót, úgy egyértelműbb volna. Szerintem az én módszerem legalább annyira jó, egy kis korrekcióval: Ne törd magad az átlátszó réteggel, hanem a fehér alapon fekete rajz rétegmódját állítsd át Szorzásra. A tegnapi bemutató rajzokon is ezt használtam, de szürke kontúrokkal nem az igazi, mert mindig a háttérszínt fokozza le.
2013. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:
Látnom kéne a videót, így nem tudom, miről lehetett szó.
2013. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen köszi de éppen az hogy csak úgy tudok beküldeni rajzot ha átláttszó rétegre színezem ki és azt hogy kell?
2013. dec. 18. 21:07
 7/7 tabaki ***** válasza:

Nem bánnám, ha érteném a fenti mondatodat, de tételezzük fel, hogy van egy fehér hátterű fekete rajzod. Először is megnyitod, és a Rétegek ablakban a Módot Szorzásra állítod Normál helyett. Ez azt jelenti, hogy az ezen réteg színértékei összeszorzódnak majd az alatta levő rétegével. A fekete-fehér rajz esetén tehát a fekete vonalon a nullával (vagy ahhoz közeli értékkel) való szorzás miatt fekete lesz a kép, a fehér felületen pedig a maximális értékkel szorozva éppen az alsó réteg színét fogod látni:

[link]

[link]

Most még semmi különöset nem látsz. A Rétegek ablak bal alsó gombjával kérj egy új réteget, és okézás előtt állítsd fehérre:

[link]

A réteg fölülre került, ezért a Rétegek ablak alján levő nyíllal vidd lejjebb:

[link]

[link]

Éppen a megfelelő, alsó rétegen vagy, máris kezdheted a színezést. A pontos munka érdekében esetleg jelöld ki a határokat, és azokon belül dolgozhatsz akármilyen eszközzel (én csak vödörrel kitöltöttem, hogy látsszon valami):

[link]

[link]

2013. dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!