Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Magánszemély rendszerének...

Magánszemély rendszerének eredetiségét mennyire ellenőrzik? Indítottak már valaki ellen eljárást?

Figyelt kérdés
Annó megvettem az xp-t és a win7-et is. Az ismerőseim szerint kár volt, mert az árából hardvert is vehettem volna. Elmondásuk szerint ők mindig loaderrel aktiválnak és nem volt még bajuk belőle. Sem vírus, sem pedig jogi értelemben.
2013. dec. 16. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Senki sem tart nálad emiatt házkutatást, de ha valaki feljelent, akkor elvileg megütheted a bokádat. Arra is már volt példa, hogy eredetileg illegális tartalom után kutatott a rendőrség az valakinek a gépén, de végül másolt sw-k miatt meszeltek el az illetőt.
2013. dec. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Magánszemélyekkel nem foglalkoznak mert:

1. Nincs rá erőforrás

2. Nem vagy köteles beengedni őket a lakásodba, mindenkihez végzést szerezni pedig nekik is nagy bürokrácia

3. Magyarországon saját célra letölteni nem illegális, így ha valaki nem otthonról nyomja az FTP-t nem fogják megkeresni

4. Sokkal egyszerűbb a szolgáltatókat rávenni a szűrésre

5. A M$ sem érdekelt túlságosan benne, mert bár látszólag bevételtől esnek el, valójában rengeteget foglalkoztak nyilvánvalóan a témával, és a több éve ígérgetett speciális hardveres azonosítások nagyon kevés helyre kerültek csak be. És nekik legalább olyan jó, hogy mindenki windowst használ a világon, mintha csak a fél világ vette volna meg de pénzért.

2013. dec. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Illetve a 6. pont:

Többnyire azok érdeklik csak a szoftvereseket akik pénzt keresnek a termékkel. Tehát ha egy cégnél tört windows van akkor lehet számítani az ellenőrzésre, mert ott pénzt keresnek vele. De a te otthoni netezésed (most az otthoni munkát nem számítva) senkit nem érdekel.

2013. dec. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a magánfelhasználók 90%-a nem eredeti Win t használ, vagy elég csak arra gondolni, hogy, közeli nagyvárosban 5 számtech boltban jártam még XP-korszakban, hogy mennyi egy Win reinstall, akkor még nem értettem hozzá, mindenhol 2-5k közötti összeget kérte érte, na akkor ebben vajon benn van a Win ára?:D
2013. dec. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!