Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet Windows 7-et...

Hogyan lehet Windows 7-et telepíteni DOS alól?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, nem vagyok teljesen hülye számítástechnikából, de most csúnyán elakadtam. Van egy notebookom, amin egyelőre kizárólag DOS van. Optikai meghajtó nincs. Win7-et próbálok DOS-ban pendriveról telepíteni, de nem megy. A Win7 installer minden esetben azt a választ dobja, hogy DOS alól nem futtatható. A Pendrive természetesen boot-olásra alkalmas. Hol baltázom el? Hogy kéne megcsinálni?


Előre is köszi!



2013. dec. 17. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
a biosba állítsd be hogy pendrivról bootoljon és utánna fel fogja ajánlani hogy szeretnéd hogy erről bootoljon ahoz nyomjon meg egy bill.t és szépen megy a telepítés
2013. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pendrive-ot dugd be és indítsd újra a gépet, lépj be a biosba, menj az exit-re és ott válaszd ki a pendrive-ot, hogy onnan bootoljon. Elvileg onnan már menni fog.
2013. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Eddig azt hittem, nem vagyok teljesen hülye számítástechnikából"

Pedig az vagy, mert futó oprendszer alól, csak a lámák telepítenek, és ha ilyennel találkoznak, akkor pedig seperc alatt "ledobják a láncot".


Beállítod a biosban, hogy telepítőlemezről, vagy pendrive-ról bootoljon a gép, és ne az a fostalicska dos induljon.

Mivel dos van rajta, ezért feltételezem, hogy vadiúj notiról van szó, te meg utána se néztél, hogy a gyártó oldalán vannak-e hozzá win7es driverek, csak majd mikor felraktad, jössz majd rá, hogy egy valag eszközt nem ismert fel (köztük jó eséllyel a hálókártyádat, így neted se lesz), és hogy amúgy is csak win8/8.1hez vannak driverei.

2013. dec. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi építő jellegű hozzászólásokat.


Teljesen igazatok van, ezt elfelejtettem beleírni...

Az elő lépés természetesen az volt, hogy készítettem egy bootpendrive-ot, és erre felmásoltam a telepítőfile-okat. Biosban beállítottam a boot szekvenciát, majd újraindítottam a gépet. Az nem tudott bebootolni a pendriveról, ezért automatikusan átugrotta ezt a lépést és a HDD-ről bootolt DOS-ba.


Bizonyára elrontottam valamit, ilyen előfordul... Kipróbáltam a pendrive-ot a házban található másik két gépen is, és azok elsőre bebootoltak róla, és kérdés nélkül indult is a telepítő. Tehát a pendrive jó, bootlemezként funkcionál, a telepítő működik. Az egyetlen különbség e között a gép között és a másik kettő között, hogy ezen csak DOS van a másik kettőn pedig van már egy működő Win.


Kedves #3-as hozzászólót tájékoztatom, hogy mivel Te bizonyára nem vagy lámpa ezért még sosem próbáltál futó oprendszer alól telepíteni, pedig lehet. Ilyenkor elindítod a telepítőt, az udvariasan megköszöni, hogy átadtad neki az irányítást, majd újraindítja a géped és megy a dolog magától. Ha lenne rajta oprendszer, akkor ez menne is.


A probléma, hogy a setup.exe nem executable DOS alatt, ellenben pendrive-ról valamiért nem tud bebootolni. (igen felismeri, mint booteszközt, látom a biosban, igen beállítottam, igen jól, és nem, mégse megy.)


Sajnos, ha ennyire egyszerű lenne, akkor már megoldottam volna :/


Várom a további ötleteket :)

2013. dec. 18. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
ha így nem sikerül szerintem jobban járnál egy usb-s optikai meghajtóval egyébként dosnál szenvedsz rendesen én is most vettem egy asus laptopot dosal és van benne optikai meghajtó hát megszenvedtem vele rendesen mire dvd-ről bootolt
2013. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg még azt megnézheted, hogy a biosban Security menü alatt a Secure boot Disabledre van-e állítva. Ha nincs, akkor állítsd arra. Egyéb ötletem nincs sajnos, pedig 2 éve én is eljátszottam ezt egy Dos-os Asus-sal, de már nem emlékszem, hogy sikerült megoldani.
2013. dec. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!