Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program, ami a...

Van olyan program, ami a beszkennelt szöveget felismeri?

Figyelt kérdés

A következő a problémám. Van egy könyv, aminek egy jónagy részét beakarom írni a world-be. Egy kisebb könyvet akarok írni. Nem akarok kiadni meg ilyesmi, csak magamnak. És ehhez több könyvet akarok felhasználni méghozzá úgy, hogy kimásoljam az ott lévő szövegeket. Namost elég nagy sziszfuszi és fáradságos munka betűről betűre bemásolni.

Szerencsére letölthető egy pár könyv a netről azok közül, amiket használni szeretnék. És ahogy beírtam egy részletet a google-be, akkor ugye kiadott, h mit talált. És így el is jutottam oda, h egy oldalt ajánlott, amit letöltöttem. Vagyis azt a könyvet, ami nekem kell, hisz annak a részletét kerestem a google-ben. Ez a könyv szkennelt forma, tehát úgy nem tudom bemásolni a szöveget, h kijelöl, jobbegérgomb, másolás...

Azért írtam ezt le, mert a google valahogy mégis felismerte, h milyen szöveg van a szkennelt könyvben, pedig ezeket csak képként tekinti nem? Hisz akkor lenne szöveges formátum, ha úgy lenne írva, ahogy én ezt.

Bocsi, lehet h a tudatlanságom is kiszűrődött ebből, nemértek hozzá.

Csupán azt szeretném, h amit letöltöttem könyvet, azt a szöveget nem tudom úgy kimásolni, hiszen az mint egy kép forma lehet. pdf fájlban töltöttem le, de fényképezve, vagy szkennelve vagy mi vannak az oldalak.

Van valami olyan progi, ami felismeri ezen a képeken a betűket, és szöveget csinálhatok belőle? Annak érdekében, h ne kelljen az egész könyvet bepötyögnöm??

köszi, ha elolvastad :D



2013. dec. 18. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

OCR programoknak hívják, de mire a felismert szöveget átolvasod és kijavítod - mivel közel sem lesz tökéletes a végeredmény - kábé ott leszel, mintha bemásolnád kis kezeddel...


[link]

2013. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez itt mind az: [link]
2013. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!