Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Itthoni átlagos felhasználásra...

Itthoni átlagos felhasználásra melyik linuxot telepítsem, Ubuntu, SUSE Linux vagy KUbuntu?

Figyelt kérdés
vagy esetleg másik linuxot? és ezeken kívül milyen linux rendszerek vannak? ( főleg amik magyarul is tudnak de jöhet angol is )

#linux #átlag #átlagos #felhasználás #Ubuntu #Kubuntu #SUSE Linux #Átlagos Felhasználás
2013. dec. 19. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Debian. Az ubuntu is a debian-t koppintja, de még debian-ban még mindig több a default csomag, és működik az upgrade.

Suse meg sose, az pfujj!

2013. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szecsői Tibor ***** válasza:

Igazából egyéni ízlés kérdése, én Debian-párti vagyok, de ha kezdő vagy, itt sokan azt fogják mondani, gyanítom, hogy tegyél fel Ubuntu-t, vagy Mintet. Pedig nincs sok különbség a kezelésben már. Persze hallgathatsz is rájuk, teljesen rendben vannak azok a disztrók is, bár az Ubuntu szerintem nem jó irányba fejlődik. A géptől is függ egyébként, de a Kubuntut nem ajánlom, a KDE nagyon zabálja az erőforrást tapasztalatom szerint.

A legtöbb disztró már tud magyarul is, szóval azzal sem lesz gond.

Itt nézz szét amúgy.

[link]

2013. dec. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Csxeba ***** válasza:

Attól függ, milyet szeretnél. Az Ubuntu, Linux Mint arra törekszenek, hogy minél inkább ilyen telepítem-és-megy rendszer legyenek. Emiatt viszonlyag lassabbak más rendszerekhez képest.


Egy másik irányelv a rolling-release disztribúciók elve, amikor nincs egy általános, szabályos időközönkénti frissítés, hanem ahogy fejlesztik a csomagokat a programozók, már töltik is fel az adott disztró repójába és onnan egyből frissül a gépedre a programod. Ezeknek az előnye, hogy mindig a legfrissebb, leginkább up-to-date programjaid vannak, de így elég instabil a rendszered. Ilyen disztró a SUSE, Arch Linux, Manjaro, Fedora, Mandriva.


Egy harmadik irány a Debian 7 (Wheezy, stable) féle atomstabilitási irány. A Debianon lévő programok nem up-to-date-ek, hanem az a verzió van fönt, ami tutira nem okoz galibát. Ellenben a programjaid régiek és bizonyos funkciók esetleg hiányozhatnak belőlük, ami mondjuk egy Ubuntus verzióban megvan.


Akkor vannak a brutál irányok :D Amik forráskódból éppítettik fel veled a rendszert, na ezek atomgyorsak, de iszonyatosan nehéz feltelepíteni és felkonfigurálni őket.


Én a Debiant ajánlom. Az az előnye, hogy mindig 3 verziója van kint:

Debian stable -> ez most a 7-es verzió, a Wheezy.

Debian testing -> ez lesz majd a követező stable, ez most a Jessie.

Debian unstable -> na ebben mindig a legfrissebb csomagok vannak, emiatt (mint a neve is mutatja), nem stabil, bármikor frissítesz és összeomolhat az egész és úgy is marad a következő frissítésig. Erre épül az Ubuntu, Linux Mint.


Tehát ha ósdinak találod a stable-t, akkor átállhatsz mondjuk a testing-re, az még viszonylag stabil (de ha elromlik, akkor elég sokáig tarthat míg kijavítják).

2013. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
Amelyik megtetszik. Én Arch-párti vagyok, de lehet, hogy neked még könnyebb lenne Manjarot telepíteni.
2013. dec. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdőnek én is inkább ubuntut ajálok. Viszont a stabilitás miatt csak az LTS verziót. Régebbiek a benne a programok, de megbízhatóbbak és öt évig karbantartottak. Ha az unity OSX nyaló felülete nem jön be vagy gyengébb a géped, akkor Gubuntu, Xubuntu, vagy Lubuntu. De bármelyik asztali környezettel telepíted telepítés után, ha nem tetszik le tudod cserélni.


Az openSuSe az tényleg elég borzalmas lett. Akkor inkább a mandriva utódja a mageia.

2013. dec. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!