Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Na akkor hogyis kell kiírni...

Na akkor hogyis kell kiírni ubuntut cd-re?

Figyelt kérdés

#cd #írás #Ubuntu #Fubuntu #linux.kubuntu
2013. dec. 17. 17:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
szal letöltöm az ubuntu oldalarol ès utana mit kell csin? Csomagoljam ki? ja és màsfél giga ram elég neki?
2013. dec. 17. 17:25
 2/14 A kérdező kommentje:
na ja de ha nem kell kicsomagolni akkor mièrt van becsomagolva?
2013. dec. 17. 17:26
 3/14 A kérdező kommentje:
értem szal csak töltsem le ès irjam ra cd-re ennyi lenne az egèsz?
2013. dec. 17. 17:27
 4/14 anonim ***** válasza:
Lemezképként kell kiírni. Tehát megkeresed az írószoftvereben azt a menüpontot, hogy lemezkép kiírása, majd betallózod a letöltött ISO-t, és írás.
2013. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszia.csak az a helyzet, hogy nem fér rá a cd-re. Törölhetek valamit a csomagbol?
2013. dec. 17. 17:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor írd ki dvdre.
2013. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem bootol rola. Mit csinaltam roxul?
2013. dec. 17. 18:10
 8/14 A kérdező kommentje:
csak a winrar csomagot masolta a cd.re a kutya istenit mar
2013. dec. 17. 18:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Alig beszélni újmagyar (szal, csin tok, vok,...), de megpróbálom dekódolni (MZ/X, MZ/X, kapcsford!) ;)


"szal letöltöm az ubuntu oldalarol ès utana mit kell csin?"

Ki kell írni CD-re, a lemezíró program lemezkép kiírására szolgáló menüpontjával ( [link] ).

Vagy létre lehet hozni booolható USB-meghajtót is pendrive-ból vagy USB-re csatlakoztatható merevlemezből például Unetbootin ( [link] ) segítségével - ezt a programot letöltöd, futtatod, a Diskimage résznél kitallózod a .iso állomány elérési helyét, megadod az USB pendrive/merevlemez elérési útját, és megnyomod az OK gombot.


"na ja de ha nem kell kicsomagolni akkor mièrt van becsomagolva?"

Azért, mert ez egy lemezkép, egy CD tartalmát tartalmazza, hogy azt CD-re ki lehessen írni; illetve egy állományként le lehessen tölteni a számítógépre, ne kelljen ezernyi állományt egyenként összeszedegetni.


"csak a winrar csomagot masolta a cd.re a kutya istenit mar"

Nem adat CD-ként kell kiírni a CD-t (rámásolva azt az egy állományt a CD könyvtárstruktúrájának gyökerébe), hanem lemezképként.

2013. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ugy is irtam ki az infrarecorder progival. Ezt nem hiszem el. Betalloztam a winrar-ban letoltött csomagot aztan Kèpfàjl iràsra katintottam. Mit csinaljak csomagoljam ki ès keresek benne fajlt ès csak aztan irjam vagy mit hogy?
2013. dec. 17. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!