Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a probléma a driver-el?

Mi lehet a probléma a driver-el?

Figyelt kérdés

Haveromnak az ati catalyst MOM.Implementation hibát ír ki.


Nekem ilyet akkor csinált, amikor előbb raktam fel a drivert, mint a .NET-et.

Szóval én arra gyanakszom, hogy a .NET-el van valami probléma. (a drivert már 2x újrarakta)


Ehhez az hozzátartozik, hogy Win. 8.1 van a gépen, ahol ugye alapból integrálva van a .NET, tehát újra sem lehet rakni (vagy mégis?). Megpróbáltuk a 4.5.1-et de arra is azt írja, hogy már telepítve van, ezért nem értem miért nem látja a catalyzt.


Nekem is win 8.1 van, ugyan ez a driver, még sincs ilyen problémám.


A kérdésem az lenne, hogy:

a) win 8.1 alatt újra lehet-e rakni a .NET-et?

b) esetleg van valakinek egyéb ötlete?



2013. dec. 20. 18:18
 1/4 csacsi2 ***** válasza:

Verzio?!

Lehet hibás Catalyst verzió van fent! Videokártya?

Érdemes az eredeti telepítőt használni és mint a .NET ez is nehezen levakarható!

Én használok uninstall programot ami megoldja az ilyesmit.


Meg kell nézni melyik .net framework -öt ígényli (ha jól tudom legtöbb a 2.2-őt)

Net Framework .öt nehéz levakarni ezért készítettek hozzá cleanup -ot.:

[link]


Érdemes az összeset levakarni, majd újratenni sorrendben!

2013. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nos.


Legújabb verzió van fent a driver-ből.

AMD A8-6600K proci.

Radeon HD 8570D vidkari, ami procira van integrálva.

De nem hiszem hogy a catalyst-al van a probléma, mert amint már említettem nekem is az van fent (amd oldaláról letöltve természetesen), ugyan úgy win 8.1-el, de nekem nincs ilyen probléma.


A framework-el az a probléma hogy a 8.1-be alapból integrálva van, tehát a programok eltávolításában nincs feltüntetve.

Amit linkeltél programot azzal az a probléma, hogy 4.5 az utolsó, amit letöröl, viszont a 4.5.1-ben már nem lennék olyan biztos.


Elég lenne a 4.5.1-et letörölni szerintem, csak nem találom hol lehet letörölni.

De azért köszönöm.

2013. dec. 20. 19:04
 3/4 csacsi2 ***** válasza:

sajnálom a 8 -hoz nem értek annyira, viszont ha elrejtették akkor keresd meg a sysoc.inf -fájlt ,nyisd meg jegyzettömbel ,majd vedd ki a HIDE szavakat belőle és mentsd el. ilyenkor megjelennek a rejtett programok a Telepít/töröl -ben és szabályosan eltávolíthatod. Csak saját felelősségre, én XP -csináltam és működött!


Amit még megnézhetnél az az eseménynapló, hogy feltárd a hibát!

Esetleg fordulj a Directx diagnosztikai eszközhöz, az is kiírja ha valami nincs engedélyezve, vagy hibás!

Futtatás: dxdiag.

többet nem mondhatok, sok sikert!

2013. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A gép újratelepítés oldotta meg, de azért köszönöm a segítséget.
2013. dec. 21. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!