Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettünk egy laptopot. Hogy...

Vettünk egy laptopot. Hogy lehet róla letörölni a Linux-ot, és föltelepíteni a Windows-t?

Figyelt kérdés
Linux Linpus van rajta, viszont nem indul el. Le szeretnénk törölni, viszont hiába indítom el Windows telepítőt (Xp-SP2) kékhalállal leáll. Mit lehet ilyenkor tenni? A régi Linuxot hogy lehet letörölni?
2013. dec. 22. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem értetek hozzá minek erőlködtök? És ne vicceljél xp? Minimum windows 7.
2013. dec. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mert mit csináljunk? B*sszuk falhoz?

Viccet félretéve, én értek hozzá, de Linux-al még nem volt dolgom. De akkor töltök hozzá 7-et. KÖszi!

2013. dec. 22. 19:55
 3/14 anonim ***** válasza:
ha kekhalallal leall a CD-s telepito, vagy a lemez hibas, vagy a gep...
2013. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%
a linuxt ext2 fájlrendszert használ a win pedig ntfs-t úgy hogy előbb a linux telepítővel meg kell a merevlemezt formázni ntfs-re csak utána fogod tudni a wint telepíteni
2013. dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#1: Az XP régi, elavult meg lassan nem is támogatott, de semmiképpen sem vicc. Az, hogy nem ismered a körülményeket, amikor megfelelő választás lehet, téged minősít.

#4: A Windows tökéletes ívben tesz rá, hogy mi volt előtte a merevlemezen, felmegy az Linux, OSX, FreeDOS vagy bármi más után is, csak az előzőleg eltárolt adatok visszaszerezhetősége kétséges.

Kérdező: Mi a gép pontos típusa?

G.

2013. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 tabaki ***** válasza:
100%

A linuxszal nem az a baj, hogy nem volt vele dolgod, hanem az, hogy a Linpust trágya módon telepítik, nehogy használni tudjad. Adalék:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

Egyébként szerintem a Windows telepítővel is formázni kéne tudnod a merevlemezt, valószínűleg van rajta fdisk vagy efféle, csak el kell csípned, hogy hol kínálja föl a lehetőséget -- én már nem emlékszem rá, ezer éve nem telepítettem Windowst. A formázás egyben le is szedi a linuxodat, azzal külön nem kell külön törnöd magad.

Feltételezem, hogy az XP sem jogtiszta, amit föltennél, akkor meg tényleg jobban jársz, ha ne adod Win7-nél alább.

2013. dec. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 tabaki ***** válasza:
+Bocs a szóismétlésért.
2013. dec. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
sok új laptopnál csinálja ezt az xp... google vagy win7
2013. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Formázni sajnos nemtudom. Azt hol kell? Ilyet még nem csináltam.

Packard Bell Easynote 5211-B2-452HG a pontos típusa. Vmi kínai gagyi szerintem....

2013. dec. 22. 20:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Szóval: A Win7 jó ötlet, telepíteni meg így kell:

[link]

G.

2013. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!