Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire szokták használni a...

Mire szokták használni a Linuxon a Terminált?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Laptopra feltelepítettem a Linuxnak az Ubuntu 13.10-es verzióját, mert elkezdett érdekelni a parancssoros fájlkezelést stb. Mégis azt szeretném kérdezni, hogy konkrétan mire szokták azt használni? Esetleg valami leírásokat róla/videókat/bemutatókat a terminálról tudnátok linkelni?


Előre is köszönöm, kellemes ünnepeket mindenkinek!:)



2013. dec. 27. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]


Kellemes ünnepeket neked is

2013. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jóformán mindenre.

A linuxos rendszereken bármit meg lehet csinálni a terminálban, amit a GUI-n is, sőt még többet is.

2013. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy telepítsd fel az Arch Linux nevű disztribúciót. Egyrészt azért nem olyan nagy ördöngősség, csak követni !és értelmezni! kell a leírást, másrészt mire felraksz egy alapvető rendszert, mondjuk működő LXDE felülettel, firefox böngészővel és 1-2 játékkal, már úgyérezheted, elsajátítottál egy "középfokú" terminál-végzettséget.


Én is Ubuntuval és Linux Mint-el kezdtem, de 1-2 hónap után átálltam Arch-ra, mert úgy éreztem az Ubuntu túlságosan "felhasználóbarát" felülete eltakarja előlem a rendszer működését, és mivel a rendszert nemigazán a buherálásra tervezték, ezért könnyű elrontani valamit a terminálban.


Most Arch-ot használok LXDE felülettel és meg vagyok vele elégedve. Napi használatra grafikus programokat használok, viszont rendszerbeállításra, ilyesmire a konzolt (arch alatt nem is igazán lehet mást, viszont nem is fordulhat elő olyan, hogy a rendszer által pre-installált grafikus menüben valami beállítómodul egy bug miatt nem működik és szopás)

2013. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Kb. mindenre. Kódolástól a könyvírásig.
2013. dec. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!