Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki akarom próbálni az ubuntu-t...

Ki akarom próbálni az ubuntu-t hosszú távon, de nem tudom hogy melyik verziót töltsem le vagy hogy melyik a megbízható. Tehát melyiket töltsem le?

Figyelt kérdés

úgy értem pl.: 12.04 LTS vagy 13.10 stb.


először fogom kipróbálni, egy másik partíción (másik merevlemezen) xp-lesz


gépem:

P4 2.66 GHz

1.5 GB RAM

128 MB vidókártya


60 és 80 gigás winyók


(a 60-as az ubuntunak menne)



2013. dec. 27. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Én Lubuntut (Ubuntu LXDE) használok és nagyon jó szerintem. Stabil, gyors, problémamentes. 12.04 az utolsó LTS kiadás , ezért ezt javaslom, ez hosszú ideig támogatott verzió (2017-ig). [link]
2013. dec. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2013. dec. 28. 11:35
 3/4 A kérdező kommentje:

a 13.10 nem lett olyan jó

miért hosszan támogatott és miben jobb mint a 13.10?

2013. dec. 28. 15:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden Linux-disztribúciónak más a kiadási ciklusa, az Ubuntunál ez úgy néz ki, hogy fél évente adnak ki egy újabb verziót (áprilisban és októberben) és minden páros év áprilisában jelenik meg LTS (Long Term Support) verzió. De azt ne kérdezd, hogy ez miért van így. Nagy előnye, hogy 5 évig támogatott, ezért nem kell újabb verzióra frissíteni fél évente mint a többit, mivel azok csak 1 évig támogatottak. Sok eltérés nincs, talán annyi, hogy egy 1,5-2 éve kiadott verzióban már jó eséllyel javítva vannak a bugok, ezért ritkábban ütközöl problémába. Az újabb kiadások inkább csak az újítások, fejlesztések kipróbálása, tesztelése, javítása, aztán ha minden oké, akkor már a következő LTS kiadásban megjelenik.


Amúgy vannak gördülő (rolling) Linux-disztribúciók is, azoknál nincsenek kiadások, hanem egyszer feltelepíted és évekig csak a frissítéseket kapja, ezért nem kell újabb és újabb kiadásokra váltani.

2013. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!