Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez megbízható táp? (Kérdésed...

Ez megbízható táp? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés

Chieftec CTG55080PB 550W

link: [link]


2011. ápr. 3. 18:16
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:
Igen, az! Nyugodtan megveheted. (Bár szerintem túltervezed. Ha csak nem kötöd rá Paksot is, elég egy kisebb teljesítményű is.)
2011. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
P.O.C. már miért tervezte volna túl??? Ember, ha manapság gépet épít valaki, vagy csak szimplán a régi kimúlt táp helyett vesz újat legalább 500 W-os tápot kell venni, hogy jövőbiztos maradjon, az esetleges fejlesztések, bővítések miatt.
2011. ápr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
4 magos procim van, gtx 460 super oc, 6GB RAM
2011. ápr. 3. 19:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Kell oda az a táp, nem tervezted túl.
2011. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Panda Péter ***** válasza:

hát pedig igenis túl van méretezve, egy egyvideókártyás, négymagos processzorral szerelt gép soha a büdös életbe nem fog 300W-nál többet fogyasztani. az csak boltos duma, hogy a játékra szánt csúcsgépekbe ilyen embertelen 6-7-800W-os tápok kellenek.

kedves kérdező, te viszont jól választottál jó megbízható és erős táp, de én amondó vagyok hogy a 400-as vagy a 450-es is elég.

2011. ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
450 es sztem elég, erre az 550 esre még egy plusz 460-as VGA-is rámenne. Szal ha nincs ez a terveid között akkor felsleges. Meg a tápegységeknél általában nagyobb terhelésnél nő a hatásfok.
2011. ápr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Panda Péter ***** válasza:
ez nem teljesen igaz, 50%-os terhelésnél legmagasabb a hatásfok utána feljebb megint gyengül picit.
2011. ápr. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
most 450W-os táp van a gépben és egyik nap elkezdett füstölni egy keményebb játéknál.
2011. ápr. 4. 06:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Általában olyanok szoktak ilyen tanácsot adni, hogy elég a kisebb táp is, akiknek maguknak is kisebb van, "mert elég lesz az" és ilyenkor az ilyen hozzászólásokkal önmagukat akarják megnyugtatni, hogy jó döntés volt akkor azon a 100-200 W-on spórolni. Azért nem árt az erősebb táp, később több merevlemez, erősebb VGA, proci mind-mind teljesítményigényes alkatrészek, ha esetleg valami csrélve lesz mondjuk 2 év múlva, akkor ne kelljen már megint tápot vennie az embernek, mert ugyan el-elmegy a régivel a gép, de emiatt nem stabil. Én manapság 300 W-os tápot max irodai gépbe tennék, aki játszik ott alap az 500 W. Egy Phenom II X4 max fogyasztása alapból 125 W.
2011. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Panda Péter ***** válasza:

egy átlagos vinyó fogyasztása pár watt, csak a felpörgéskor fogyaszt 10W körül, vagy afelett (de ilyenkor a többi alkatrészen ugye nincs terhelés). a procin és a videókártyán kívül az összes alkatrész fogyasztása olyan kicsi (arányosan persze), hogy nincs is miről beszélni.

amit te írsz, az viszont kapitális baromság, mert egy olyan pc-nek a fogyasztása, amiben egy magas órajelű négymagos proci, és egy csúcskategóriás videókártya van benne, sem nagyon haladja meg a 300W-ot. ezért ajánlunk 400-500W körüli tápokat, meg ezeknél erősebbekre csak a több videókártyával illetve extrém magas fogyasztású procival rendelkező gépeknek van szüksége.

amúgy igen, igazad volt, nekem is csak egy 450W-os Corsair HX táp van a gépemben, a régi Seasonic beles, de az olyan bika, hogy a gépem a négymagos procival és a hd4850-el is csak feles terhelést tud adni rá...

2011. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!