Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik ilyen funkció wordben?

Létezik ilyen funkció wordben?

Figyelt kérdés
Egy 170 oldalas irományt próbálok szerkeszteni utólag (már bánom) és a párbeszédekkel bajban vagyok. Nem nyomtam előttük tabot, így egy sorban van az elbeszélésekkel. Nem lehet valahogy bejelölgetni a gondolatjeleket és egyszerre beállítani, hogy egy kicsit beljebb ugorjanak?

2013. dec. 30. 17:46
 1/8 SimkoL ***** válasza:
Esetleg csere. Gondolatjel - csere - pár szóköz gondolatjelre ?
2013. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem értem pontosan mit írtál, de a lényeg az, hogy ne kelljen minen egyes sort külön beigazítanom. Bejelöléssel egyszerre, ez a vágyam :D
2013. dec. 30. 17:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez a cserés dolog nem működik, mert a "-" cseréjénél a "-" eltűnik, és csak a behúzott szövegrész marad.
2013. dec. 30. 18:04
 4/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha stilusokkal van megoldva csak akkor lehet megoldani azt amit szeretnél (de gondolom nem igy van).


Az #1-es jót irt.


Nyomd meg a CTRL+H -t (keresés és csere ablak)


Töltsd ki a két sort

Keresett szöveg : - (gondolatjel + szóköz ha kell a szóköz)

Csere Erre : - (gondolatjel + tabulátorjel (a tabulátorjelet csak CTRL+V -vel tudod ebbe a sorba berakni, természetesen előtte CTRL+C kell) ha kell a tabulátor)


Vagy egyessével mindenegyes gondaletjelet megkeresel és beállitod, hogy az a bekezdés milyen stilusú legyen.


Sok sikert.

Üdv.

2013. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerűbb a párbeszédeket kijelölni és felsorolásba átállítani, majd a felsorolást formázni.
2013. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. dec. 30. 18:21
 7/8 tabaki ***** válasza:

A Súgóban nézz utána a reguláris kifejezéseknek, a cserénél állítsd be ezt a lehetőséget, majd a sorvége+gondolatjel szöveget cseréld ki sorvége+tabulátor+gondolatjelre.


Egyébként borsódzik a hátam a tabulátoros térkihagyástól, ez inkább a sikítós titkárnők eszköztárába való. Miért nem a sorkezdetet húzod beljebb a párbeszéd soraiban? Más esetben is úgy teszel beljebb egy szövegrészt, miért lenne a párbeszéd kivétel?

2013. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

"Bejelöléssel egyszerre, ez a vágyam :D"


Amennyire emlékszem, Wordben is működik a kijelölés Shift-es és Ctrl-es módja, tehát sok sort is kijelölhetsz, úgy is, hogy jelöletlenek is maradjanak közte. Ha van ideged hozzá, akár mind a 170 oldalon egyszerre kijelölheted a párbeszédeket, aztán csak beljebb húzod a sorelejét.

2013. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!