Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Semmit sem értek a témához,...

Semmit sem értek a témához, tehát ne szóljatok le azért, hogy milyen hülye vagyok! Hogyan programozzák bele a játékba az összes lehetséges variációt?

Figyelt kérdés
Tehát van mondjuk egy modellező program amiben elkészítik a pályát. De hogyan tudja majd, hogy hogyan nézzen ki bizonyos történések után? Megírják az összes olyan történést ami lehetséges és mindegyikre megrajzolják, hogy hogyan nézzen ki?

2014. jan. 3. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

nem igazán értem mire vagy kíváncsi de sztem erre: ők nem látnak jövőbe nem fognak végtelen számú variációt megcsinálni.. inkább ugy csinálják h te azt csináld amitkell..

először is van script meg mi.

script: előre megírt történés... pl ha egy lüvöldözös játékba eljutsz addig a bizonyos pontig ameddig kell akkor elindul a script legyen pl az 1 hegyomlás vagy akármi mikor pedig lefut megy tovább a játék.


mi: mesterséges inteligencia hiába vagy bárhol az ellenség pl egy katona tudja h holvagy és lő nem pedig előre meg van írva...

2014. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:
Egy részét megírják, egy részét helyben számolja ki a program, és a számolásba mindenféle véletlenértékek is beleadódnak. Minden történést azért sem vehetnek tervbe, mert egy-két tucat szereplő esetén is elképzelhetetlenül nagy számú kombináció adódik, de pl. multijátékoknál nem is lehet előre tudni, hogy hányan és milyen tulajdonságokkal fogják játszani. Amiatt sem lenne praktikus, mert egy új terep kedvéért gyakorlatilag új játékot kéne írni. Inkább valami viszonyrendszert alakítanak ki, amelyben az adódó helyzetek kiértékelhetők, ezt a gép futásidőben teszi meg.
2014. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!