Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programot ajánlanátok,...

Milyen programot ajánlanátok, ami a Pdf-et átalakítja World-be?

Figyelt kérdés
Tudom, Google a barátom, és már kértem is segítséget tőle, de nem sok sikerrel. Egy 174 oldalas Pdf-et kellene átkonvertálni, és amit eddig találtam, az vagy pénzes volt, vagy nagy kegyesen az első 5 oldalt átkonvertálta. Nem vagyok egy számítógépes szakember, úgyhogy ha valaki netán szán rám pár percet, azt előre is nagyon köszönöm.

2014. jan. 12. 15:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Word akart az lenni a kérdésben, természetesen.
2014. jan. 12. 15:41
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia kérdező. Van egy remek, ingyenes Pdf olvasó, magyarul is tudó- PDF-XChange Viewer. Ezzel a programmal a Pdf dokumentumok átalakítása szinte gyerekjáték. Mivel kipróbáltam, mielőtt ezt írtam, bátran ajánlom figyelmedbe.

Nálam a 194 oldalas Pdf dokumentumot pillanatok alatt berakta Word- be.

A program letöltése után betöltöd a dokumentumot, majd egy jobb kattintással a dokumentum fölött a megnyíló ablakban kiválasztod a kijelölő eszközt. Ha ez megvan, nyomsz egy Ctrl+ A billentyűkombinációt, így az egész dokumentum kijelölődik. Ezután már csak annyi van hátra, hogy jobb kattintással kiválasztod a másolást, majd megnyitva a Word programot jobbklikk és beilleszt.

Vagy pedig kijelölés után - Ctrl+ C, majd a Wordbe - Ctrl+ V - vel beilleszted. Ennyire egyszerű.

[link]

Sok sikert! Üdv.

2014. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát, neked lehet, hogy gyerekjáték, de én elakadtam azután, hogy betöltöttem a pdf-et. Nem igazán tudtam követni, hogy milyen dokumentum fölötti ablakra gondolsz, mert van ott sok minden. Nekem ilyen nagyon dedós módszerrel kell leírni, hogy megértsem.... :) Egyébként köszi, hogy egyáltalán vetted a fáradságot, és ezeket leírtad. Az mindenképpen jó, hogy itt nincs oldalkeret, ráadásul ingyenes. Most már csak használni kéne tudni.
2014. jan. 12. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia kérdező. Sajnálom, ha elakadtál. Akkor most leírom pontról pontra, mi a teendő.

Betallózod a Pdf dokumentumot a programba, ezt ha jól értettem már tudod.

Másik lépés, ha megnyitja a dokumentumot, a dokumentum fölött csinálsz egy jobb oldali egérkattintást.

Ekkor előjön egy ablak, ahol választani lehet, hogy mit szeretnénk csinálni. Mivel mi ugye másolni akarjuk a Pdf szövegét, így először ki kell azt jelölni. Tehát ebben a kis ablakban kiválasztod a kijelölés eszközt, erre kattints. Mikor ez megvan az ablak el is tűnik.

Következő lépésben megnyomod a Controll-C billentyűt /Ctrl / amíg ezt lenyomva tartod, még nyomsz egy A betűt. Ezzel az egész szöveg kijelölődik a dokumentumban.

Mikor ez is megvan, kijelölődött a Pdf szövege, / bekékül a szöveg fölött/ akkor megint nyomsz egy Ctrl+ C billentyűkombinációt. Ez vágólapra helyezi a szöveget, de te ebből semmit észleni nem fogsz, tehát nem pánikolni :)

Ezután megnyitod a Word programot, és nyomsz egy Ctrl+ V billentyűkombinációt. Amint ezt megteszed abban a szent pillanatban a Pdf szövege megjelenik Wordben is. Ezt ugye elmentjük és ennyi.


Szívesen segítek, nem gond, ha valami csak írj.

Üdv. Sok sikert!

2014. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!