Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy program, ami bootolás...

Egy program, ami bootolás közben lezárja a hibás szektorokat?

Figyelt kérdés

Biztos vagyok a hardverhibában, de egyelőre nem áll elég pénz rendelkezésre újítani. Xp van a gépen és elég lassan indul el, 5-6 perc, mire bekapcsol, tehát gyanítom, hogy a 244 hibás szektoron a windows is rajtavan (HD Sentiellel ellenőriztem). Egy olyan program kell(ene), ami bootolás közben lezárja a hibás szektort, és nem nézi, hogy OP van rajta, vagy sima progi, hanem lezárja és következő újratelepítéskor sem nyitható meg. Ha létezik egy ilyen, vagy ehhez hasonló program, akkor jó lenne ha megosztanátok. Előre is köszönöm!

Ui.: Googlen néztem, nem találtam megfelelő progit, ha egyszer lezárok valamit akkor az úgy is marad, vagy következő újratelepítésnél eltűnik? Félek, hogy megint hibás szektorra telepítem.


2014. jan. 13. 23:30
 1/1 coopper ***** válasza:

Szia.


A következőket a javaslatom :


Először is : Particionálás, oszd kétfelé (esetleg háromfelé, négyfelé a HDD-det) és igy érd el azt, hogy legyen egy olyan partició, amiben nincsenek rossz szektorok. El kelle érned, hogy a legnagyobb olyan particiót használd amin nincsenek rossz szektorok.


Pl, ha a rossz szektorok csak a hdd elején vannak akkor létrehozol egy 10 gigás particiót (amibe belefér az összes rossz szektor), aztán elrejted. Utánna telepited az XP-t mintha mi sem történt volna (Particiónáló programokat találsz a Hiren's Boot CD-n - link lentebb).


A másik dolog : HDD Regenerator 1.61 (Hard disk Tools)

Ezzel elvileg letesztelheted (sőt elvileg meg is javitja a rossz szektorokat, bár én ebben nem bizom)


Hiren boot cd : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2014. jan. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!