Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen proceszort vegyek hogy...

Milyen proceszort vegyek hogy cod4 be meglegyen a 250 fps?

Figyelt kérdés

2014. jan. 18. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hány hertz-es a monitorod? 60? Akkor minek több FPS? Min akarod azt megjeleníteni? A szem mennyit érzékel? 30? A 60at is csak egy kicsit simábbnak látod, a 250 nem létezik az egy szoftveres hiba. Nincs mi, hogy megjelenítse a videokártyád úgyis ledarabolja a képi adatot.
2014. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem kell processzor, csak egy jó config file. Keress rá neten. Alapból a játékban 91 fps-re van lekorlátozva.
2014. jan. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
"Nem kell processzor" !:D
2014. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Benq G925HDA ... de milyen proci kellene hozzá ?
2014. jan. 18. 15:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet neked i7-ed is, ha nem engedi 91 fps-nél feljebb a játék...
2014. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjátok már meg mi ez a hülyeség a 250fps-el! Már nem először látom.
2014. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

cod2-ből (vagy 1-ből) ered a dolog, állítólag jobban adja, ha 250 fix-szel játszol

én csak annyit tudok mondani, hogy 2-ben 100 fölött észrevehetően jobb, mint 100 alatt (és azt se a szemem okozza, mivel 60 felett nem is láthatod)


de szerintem a cod4ben hülyeség 90-nél többet akarni

semmi értelme

2014. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 4-ben is 250 fps-sel játszok, van egy config file-om, ami beállítja ezt, meg kicsit nagyobb lesz a látószög, és látszatra messzebbre dobod a gránátot meg gyorsabban futsz.
2014. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

@Látószög: Csak a konfigban állítható egy érték, azzal lehet átrakni. Semmi köze az FPS-hez.


@Gránát messzebbre megy: Ez placebo.

@"Jobban adja": Placebo.

(Ősrégi Q3-as motorú játék...)


250FPS-re visszatérve: Mivel a COD4 egy szálon fut, ezért i5-2500K vagy bármilyen erős egyszálú teljesítményű processzor. De videókártya is fontos egyértelműen, nézd meg melyik mennyire van terhelve.


DE! Ha 60hz-es a monitorod, akkor 91FPS mellett teljesen mindegy mennyit fogsz elérni. Ha 120Hz-es, akkor 120-at kell mindig tartani, 144-nél pedig 144-et. De az felett már abszolút mindegy mennyi FPS-t sajtolsz ki.

Ha kiveszed a korlátot csak jobban fog melegedni minden alkatrész és hamarabb tönkremegy a gép. Nem kell elhinni a sok placebo-t.

A vérprofi játékosok az ÉLETÜKET ölték a játékokba, nem csak mondjuk 1-2 évet. Ezért tudnak úgy játszani. Egy netkávézóba darabokra szaggatnak akárkit, akármilyen fos gépen.

2014. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megcáfolnám, a 250 fps egy félig-meddig elengedhetetlen része a profi codnak. A bugos Quake3 motor miatt jobban adja vele. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy minden lövést bead, meg hogy most bemeséltem magamnak, ahogy azt írták is. Kisebb visszarúgás, gyorsabban pörgő fegyver, illetve az ugrás is elég érdekes a codban. Nem mindegy, hogy hány fps-el, hogy, milyen strafe-el ugrasz, ugyanis ha ki tudod használni a 250-et, akkor gyakorlatilag repülsz. Bár amíg nem voltál jump szerveren nem nagyon fogod érteni amit mondok. A lényeg, hogy 250-nel ha jól strafe-elsz, akkor begyorsulsz a levegőben. A gyorsabb futás meg ilyeneket nem tapasztaltam. Egyébként megjegyezném még, hogy nem mindegy hány fps-el játszol. Hiába 60Hz a monitorom képfrissítése én iszonyat nagy különbségeket látok 30 és 60 fps között, bár szerintem ez mindenkire igaz. De továbbmegyek; én a 60 és 91 fps közt is érzem nem is kicsit a különbséget. A 91 és kerek 100 viszonyáról ne is beszéljek. Ha nem versenyszerűen játszok, akkor 125-tel tolom, hogy ne melegedjen feleslegesen a gép. És iszonyat különbség van 125 és 100 között is nekem. Olyan töredezett, hogy borzasztó. Eddig egyedül a 125 és 250 között nem láttam észrevehető különbséget, bár mintha látnék valamit, lehet csak bemesélem magamnak. A lényeg, hogy ha jól akarod nyomni az fps elengedhetetlen. Min. 125, de waron jobb a 250. Ha valamit rosszul írtam szóljatok, vagy ha nem értetek egyet valamivel, ugyanis szívesen megvitatom.
2014. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!