Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vista lassan működött, törőlte...

Vista lassan működött, törőltem a szemétkosarat, az asztali ikonok, több mint felét, Aztán a Windows -ban a temp könyvtárból töröltem mindent amit csak lehetett. Most meg 10 perc is kel míg bejön az operációs rendszer. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2014. jan. 20. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is Vistát használtam a Vista lassú és rossz javaslom a windows 7 használatát. (SEgítek a letöltésében, telepítésében).


Ha ezt nem szeretnéd akkor Update, és víruskeresés!

2014. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
A vistában más a mappa elrendezés(appdata,program data)mint manapság vagy előtte.De a windows mappában akkor sem szabad nyúlkálni.Nem tudom melyik változat van neked de mindegyiknek nagy a hardver igénye.Sokkal nagyobb mint a Windows hétnek vagy a nyolcnak.A hét meg a nyócát.Ne gyötörd magad a vistával.Mai napig rossz emlék.
2014. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én az első válaszolóval nem teljesen értenék egyet.

Mégpedig a következők miatt:


1. Igen, javasolt a Windows 7 használata. Bár én gond nélkül megoldok minden Vistát úgy, hogy nem lesz lassú.


2. Update? Semmiképp sem. Van már a Windows Update-el tapasztalatom és még nem volt olyasmi, hogy valami javult is volna tőle. Attól egy gép SEM lesz gyorsabb, hiába írják oda, hogy "teljesítményfokozó". Biztonsági update-k meg nemnormális badarságok...

Én már kb. 4-5 éve nem töltöttem le egy frissítést sem és még sem vírusom nem volt és még soha nem volt gondom azzal, hogy lassú a gépem.

Tetszik tudni van olyasmi is, hogy töredezettségmentesítés (nem a Windows-os vacak beépített programra gondolok, mert az sz*rra se jó).

2014. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A töredezett mentesítés már meg volt. Sajnos a vacak Windows-al. Honnan lehet letölteni töredezett mentesítő jó programot?

Egyébként ami valószínű a problémát okozza, hogy a gépemen van a Internet Explorer meg a Google Chrome. Sajnos az Internet Explorert nem lehet törölni. Csak elállítani lehet. De az meg nem jött össze eddig. Bár találtam egy leírást, csak éppen nem találom azokat az ablakokat amiket ír. Köszönöm a segítséget.

2014. jan. 21. 09:52
 5/14 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a google Chrom meg a internet explorer,, meg a Mozilla Firefox csinálja a gondokat.

Kikapcsolnám de nem találom:

Be akartam másolni a windows szolgáltatások ki- és bekapcsolását, de nem lehetett bemásolni ide.

2014. jan. 21. 10:14
 6/14 A kérdező kommentje:

Legutóbb céges Win 7-esem volt. Nyugdíjba jöttem. A laptopom csip hibás lett és a cég már telepíti újra.

Igaz, a Win7 sokkal jobb, biztonságosabb!

Csak sokba kerül egy nyugdíjasnak!

2014. jan. 21. 14:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Meg még ezer oka lehet.Abban tudok segíteni hogy az explorert ugyan nem lehet törölni de alaphelyzetbe lehet állítani.Megnyitva a böngészőt jobb szélen a fogaskerékre kattintva a legördülő menüben internetbeállítások:katt.A megjelenő kis ablaknál a speciális fület kiválasztva az alaphelyzet gombot megnyomjuk.
2014. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A töredezettségmentesítő programot meg akik használják a O&O Defrag Professionalt favorizálják.Én nem használom mert a nagy fájlokat úgysem mozgatja, valamint ilyen gyorsaságú merevlemezeknél már egyre kevesebb a jelentősége.Ezzel nem azt mondtam hogy fölösleges.Húsz éve akkor igen kellett.El is tartott vagy két napig.A szoftver bázison találsz ingyenest ha ez megnyugtat.

[link]

2014. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló vagyok:


Az Internet Explorert bizonyos szinten ki lehet törölni a Windows-ból már XP óta.

Én iObit Smart Defrag-ot használok már jó pár éve, Vista-ra és feljebb tökéletes, ráadásul van benne Boot Defrag is.

Egyébként a böngészőknek nem sok köze van a lassuláshoz. Bár meg lehet nézni CCleaner-el, hogy milyen szemetet kreáltak a böngészők...


Én személy szerint soha nem tartottam szem előtt azt, hogy most melyik operációs rendszer biztonságosabb és melyik nem. Mert nagyon sok helyen riogatnak, hogy meg leszek támadva muszáj használnom ezt meg azt... Minek? Mégis mitől legyek megvédve? Vírustól? Nekem már 5 éve nem volt...

2014. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a problémáimra adott válaszokat. Sikerült megtalálnom a hibát. A régi, csip hibássá vált laptopom wini-jét az új asztali gépemhez, külső adattárolóként használtam. Egyszer csak megjelent egy üzenet, "I/O eszközhiba " . Eltávolítottam ezt az adattárolót és most már minden működik. Remélem, hogy a lemeznek nincs baja, csak valami kábel hiba lesz.

Egyébként sem szerettem ezt a házat, mert ez állandóra rá volt kötve a gépre. Nem lehetett kikapcsolni.

Még egyszer , köszönök minden tanácsot, véleményt. Üdv.

2014. jan. 22. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!