Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windowst használók, ti hogy...

Windowst használók, ti hogy vélekedtek a linuxról?

Figyelt kérdés
Miért csak 2% alatti a használói száma amikor egy ingyenes rendszer? Ennyire használhatatlan lenne? Akkor miért hírdetik sokan hogy mennyire jó, stabil, biztonságos?

2014. jan. 31. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim válasza:
9%
Nekem laptopon volt linux és egy nagyon nagy kalap sz*r pl játékot nem lehet indítani windows-os programok nem jók.Nem ajánlom.
2014. jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
7%

Én csak harry potter és az abrakdabradush fogolynak hívom.

Egyszer próbáltam ki szép jó addig ammeddig el akartam volna kezdeni netezni egy mobil stickkel.

Hát semmi nem lett belőle.

Jó lenne de komolyabb (winnél alap) dolgokhoz abrakadabrákat én nem akarok régi ótvar dosos styleba nyomni.

Exe forever.

2014. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
100%
Valóban jó, stabil, biztonságos, de az egységsugarú júzer még a windózt is pillanatok alatt tönkre tudja vágni, egy linuxot pedig még használni se tudna.
2014. jan. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
100%

"Miért csak 2% alatti a használói száma amikor egy ingyenes rendszer?"

1. Mert a Linuxnak egy olyan piacra "kéne betörnie" ahol Windows hegemónia van - mind az oktatásban, mind a munkahelyeken. A migráció - legalábbis az egységsugarú felhasználó számára - pedig nehézkés (mert az Internet=Explorer, szövegszerkesztő=Word, ha nincs Sajátgép, pánikolás van, stb...).

2. A Linux nem is akar feltétlenül a Windows helyettesítőjévé válni - szóval a Windows-Linux összehasonlítás olyan, mintha egy autót szeretnél összehasonlítani egy motorkerékpárral ( [link] )

3. Vannak hardverek, amelyekhez a gyártó nem készített Linuxos meghajtóprogramot - ezt a Linuxos közösségnek kell összeraknia sokszor nulla dokumentációból.


Illetve sok játékot, programot eleve Windowsra adtak ki. A Linuxra portolás - pont a kis felhasználószám miatt - nem éri meg. Oké, van a Wine nevű emulátor (ami - mint a nevében is szereel - nem is emulátor ;) ), de az nem feltétlenül adja ugyanazt a teljesítményt. Jó, vannak alternatívák, de a megszokás sokszor nagy úr.

Talán mostanság - mikor megjelent a Steam is Linuxra, elindul a SteamOS, egyre több játékot portolnak Linuxra is - kezdhet felfejlődni ez is.


"Ennyire használhatatlan lenne? "

A szuperszámítógépek 96,4%-án Linux fut ( [link] ).

A szerverek 2/3-án is Unix-szerű rendszer fut ( [link] ) ennek fele Linux ( [link] )

Az okostelefonok nagy százalékán is az (Android formájában) fut ( [link] ).


Szóval nem mondható használhatatlannak. Csak más, és meg kell szokni.

2014. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 tabaki ***** válasza:
100%

Sok oka is van, például, hogy mire a linux kilépett a programozók játékának kategóriájából, a Windows nemcsak viszonylag kiforrott rendszer volt, de már a saját sínjére állította a világot -- nem véletlen a tempóhátrány, hiszen a linux éppen a M$-egyeduralomra adott válaszként lett népszerű. Amire a használata már ugyanolyan kényelmes lett, mint a Windowsé, már nemzedékek nőttek fel abban a tudatban, hogy *AZ* operációs rendszert használják, minden egyéb csak fúrtagyú guruknak való áttekinthetetlen baromság. Ne hidd azt, hogy ettől a szemlélettől olyan könnyű megszabadulni, még akkor sem az, ha egy jobb linux kipróbálásával bármikor egyszerűen ellenőrizhető volna. Akár az itt a Gyíkon válaszoló Windows-kedvelőktől is megtudhatod, hogy "a" linux nehezen telepíthető, állandóan barkácsolni kell rajta, konzolos varázslás nélkül működtetni sem tudod, fapados, a logikája pedig érthetetlen a laikus számára. Ez kábé húsz éve még jogos kritika volt, mára viszont csak a propaganda tartja életben. Most is elmondható róla, hogy van egy-két hátránya, például, hogy a professzionális szoftverek nagy része vagy a naprakész játékok nem futtathatók rajta (vagy jó esetben csak emulátorral). Azonban ez mindjárt nem lenne akkora hátrány, ha a drága windowsos szoftvereket a felhasználóknak tényleg ki kellene fizetniük lopás helyett -- akkor valószínűleg többen elgondolkodnának a kevesebbet tudó, de ingyenes linux-alternatívák használatán. Bár ez se megy könnyen, amíg valaki annak alapján tekinti sz*rnak, hogy a windowsos programok nem futnak rajta...

Önmagában mindkét rendszer hasonlóan kézhez álló, és egyszerűen, kényelmesen működtethető. A Windows ugyan folyamatos karbantartást, fokozottabb védelmet igényel, de ez a kényelmetlenség sem olyan mértékű, hogy indokolttá tenné az átállást, ha valaki már ahhoz szokott. Jó rendszer, érthető, ha valaki inkább azt preferálja, és nem akar fejest ugrani a nagy ismeretlenbe. A linux ettől függetlenül szintén kitűnően használható, csak le kell nyelni a békát, hogy nem Windows.

Ami meg a linux jó, stabil, biztonságos voltának hirdetését illeti, az áttértek neofita buzgalmán túl talán a tapasztalat lehet az oka.

2014. jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
100%

Egyre több linuxos játék is jön ki lassan, szóval szépen lassan terjeszkedik az.


A játékokon kívül minden más Windowsos programra ott az alternatíva, vagy ha valaki nagyon ragaszkodik hozzá, bizonyos limitációk mellett a rendes windowsos programot is lehet futtatni (Wine).


A hardver kompatibilitás megint egy másik dolog. A linux a legtöbb eszközt tudja alapból kezelni, vagy ha nem, akkor szinte biztosan van/készül épp valami támogatás, de mivel ezeket nem a gyártók adják ki, kicsit kétes tud lenni az eredete.



Ezektől függetlenül viszont egy átlag felhasználónak (amilyen a számítógépet használók bő 90%-a, ha nem több) tökéletes megfelelne egy linux disztró, csak győzzön választani.

Illetve a tényleg komoly hozzáértők esetében is érdekes módon ez szokott lenni a nyerő.

2014. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
100%
A felhasználók zöme tuskó informatikából és a windowshoz is hülye. Itthon a 12éves gyerek is tudja használni a debiant.
2014. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
9%

Igen-igen a híres ingyen van.

A linux már rég elásta volna magát ha ezért pénzt kérnének.

A googlis andriod még oké mert majdnem annyi szoftver van rá mint egy windowsra. De egy windows pohne is lehet sokkal jobb mint egy android.

Szerintem jobb is.

Rengeteg havdver inkompatibilis az asztali linuxal.

A steam meg soha sem volt ingyen erről ennyit.

Nyílt zárt vga driver mizéria meg úgy kukába való ahogy van.

Játékok teljesítményébben pedig nagyon látszik hogy linux alatt van e főleg wine-el a legjobb vass is izzad tőle és 20fps...

a 3dfx eltűntése után kb ha jól tudom kezdtek el fordúlni a kártya gyártók a linuxtól. nyíltdriver vagy zártat (kiérti ezt?) nem adtak ki többet.

Szerintem nem véletlenűl.

oké hogy nem kap drivert meg amit írtatok de erre igaz az hogy olcsó húsnak híg a leve!

2014. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 Szecsői Tibor ***** válasza:
100%

1#"Nekem laptopon volt linux és egy nagyon nagy kalap sz*r pl játékot nem lehet indítani windows-os programok nem jók.Nem ajánlom."

Brühühü. Egyébként nem is arra van, de lehet rajta játszani, csak minimális hozzáértést igényel. Amúgy meg, a pc nem játékra való, de ha ez az egyetlen szempontod, nem tudom, miről beszélünk...


#2"Jó lenne de komolyabb (winnél alap) dolgokhoz abrakadabrákat én nem akarok régi ótvar dosos styleba nyomni. "

Az ótvar dosos style sokkal hatékonyabb pl. bármilyen fájlműveletre (és effektíve mindenre), mint a klikkolgatós felület, csak megint, minimális hozzáértést igényel. Btw, utoljára 10 perc volt működésre bírni egy telenoros mobilsticket. Úgy, hogy sosem csináltam még olyat előtte.


#8"A googlis andriod még oké mert majdnem annyi szoftver van rá mint egy windowsra. De egy windows pohne is lehet sokkal jobb mint egy android. "

Linuxra is van bőven program, gondolom nem hallottál még reporol pl.


"Rengeteg havdver inkompatibilis az asztali linuxal. "

Ez nem igaz.


"Játékok teljesítményébben pedig nagyon látszik hogy linux alatt van e főleg wine-el a legjobb vass is izzad tőle és 20fps..."

"a 3dfx eltűntése után kb ha jól tudom kezdtek el fordúlni a kártya gyártók a linuxtól. nyíltdriver vagy zártat (kiérti ezt?) nem adtak ki többet. "

"oké hogy nem kap drivert meg amit írtatok de erre igaz az hogy olcsó húsnak híg a leve!"

Az a legjobb, amikor valaki úgy akarja megváltani a világot, hogy semmit nem tud az adott témáról láthatóan.


Én használtam mindkét oprendszer elég sokáig/sokat, tapasztalatom szerint a linux egy kis megszokás után lényegesen kényelmesebb mindenben, és nem is nézi úgy hülyének a júzert. Akinek a vindóz kényelmesebb (a win7 egyébként egész használhatóra sikeredett, én is elismerem), használja, de általában nem a linux a hülye, ha valami nem működik pöccre. Inkább a Vindózpistike.

2014. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
7%

Nem játékra való?

Mi értelme lenne a legújabb videókártyát gyártani? Hogy a linux ki se tudja írni mennyi dedikált memóriával rendelkezik és olykor a nevét sem? vagy annak mi hogy 100ezerért veszünk egy vadonat új pct? Ne röhögtess.

Ennyiért elvárja az ember hogy minden érted? minden menyen neki kattingatással is!

Jó tudni hogy tudod működteni a sticked.

Ehhez gondolom rohantál fel egy linux fórumra sipákolni és hány oldalt pötyögtél be? hányszor kellesz még azt? Vagy ha nem is neked hanem másnak.

Windowsban bedugod telepűl és megy.

Minden windows kompatibilis, minden!

Nem kocsi és motorral kell össze hasonlítani hanem bicikli és motor!

A windows a motor a linux a bicikli.

Még te egyet tekersz a dososlinukszodon mi már rég ott hagytunk!

Jó lehet hogy a windowsba kell a drága benzin de ennyit meg is ér!

A másik a comfort mindenki a kényelmes használathoz van szokva.

Megvettem pl legyen a stick megint.

Kifizettem, haza vittem, ne hogy már még szenvedjek is a beüzemelésével meg tanuljak mindenféle kódsort!

2014 van!

Azt magyaráztok el mi értelme van linuxot használni ha van windows is?

Én ubuntut használtam mit mondjak elég is volt és mindenkinek azt mondom azt ne használja.

Aki megveszi a gépet pedig ugyan már munka után járon már annyi kipacsolódás hogy játszonis száz bilió, híres neves játékkal ne azzal szenvedjen hogy szabad idejébe kódokkal baszkódjon.

Én nem azt mondom h szar a linux akink van használja ha ilyenekre van ideje és megfelel neki ez a sok semmi.

Üdv windóztomika!

2014. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!