Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert ajánlatok erre a gépre? Szerver lesz belőle!

Figyelt kérdés

Szóval adott egy AMD Sempron 2.2 Ghz, 256MB ram

10 gb hard.

Erre szeretnék egy webszervert és egy állandó teamspeak szervert! Még consolos rendszer is jó lesz!

Csak az a baj, hogy nemnagyon talaltam ... nemértek a kereséshez.



2014. febr. 1. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet hülyeséget mondok, de szervergépnek nem lesz kevés 256 Mb Ram?

Hogy, értelmeset is mondjak: Windows Server 2003

2014. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem lesz kevés mivel a teamspeak szervernek alig van gépigénye.

Amugy használtam Windows Server 2003ast de nemjött be.

Inkább valami Linux-ra gondoltam amivel egyszerü lenne megoldani.

2014. febr. 1. 12:10
 3/7 lindmayer ***** válasza:
debiánt telepíts rá(karakteres verziót)
2014. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:

Szervernek mindenképpen valami unix...

Vagy Linux (a disztrowatch-on érdemes szerverdisztrókat keresni), vagy valamelyik BSD.

2014. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 a 256 még az épp elmegy, inkább az AMD lesz bajos a túlmelegedése miatt.

A win server 2003 pedig egy 11 éves elavult hulladék. hogy finoman fogalmazzak. Rengeteg ws2003-as "szerver" ül valamilyen zombi hálózaton és érkeznek ilyenekről nap mint nap a támadások a szervereimre, és alig győzöm a helyreállítást. Ezeket inkább kidobni kéne, mint ajánlani használatra.


Kérdező: Én inkább a openSUSE körül nézelődésre biztatnálak. egy kiváló érv mellette a Yast, amivel a hálózati kártyát, és a tűzfalat is egy kattintással betudod lőni. utána meg nézelődhetsz a létrehozott konfigokban, hogy mit hogy kell.

A másik érv mellette, hogy 100+ szerveren használom, és szinte 0 a későbbi szükséges beavatkozások száma.

2014. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő mennyiben különbözik az openSuse az ubuntutól és debiántól?

Amugy nemsokat foglalkoztam linuxal de nagyon érdekel mivel informatikai középsuliba járok de nemsokat foglalkoztunk vele, blokkon is énmutattam a csoportársaimnak mert a tanár nemértett hozzá. xD

2014. febr. 16. 22:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok mindenben különbözik, de az elv ugyanaz. néhány példa miben más:

A Debian .deb csomagokat használ, a SUSE pedig .rpm csomagokkal operál.

A Debian beállításait inkább hozzáértők képesek változtatni. Gondolok itt a motorház tető alá nyúlkálásra, pl. grafikus felület nélküli hálózat beállítás, init beállítás stb.

SUSE esetén erre van a yast. Ez grafikus felületen és parancssoros módban is működik, és megoldható vele minden beállítás. Cserébe viszont mondhatni elvész a finombeállítási lehetőség. De ha már beletanultál, akkor meg is kerülhető a Yast, és közvetlen piszkálhatod a konfig fájlokat.


A SUSE minden kiadásban az aktuális legfrissebb csomagokat használja, tehát minden programod az aktuális legfrissebb lesz a telepítés pillanatában. (feltéve, ha megjelenéskor azonnal telepíted.)

Ha valami a fő repókban nincs benne, de neked kell az a csomag, akkor körbenézhetsz a susestudio-n, ahol akár saját projekt keretében hozhatsz létre saját repót és fordítgathatod bele a programjaid. Vagy akár saját szád íze szerinti telepítőt is létrehozhatsz magadnak, az aktuális legfrissebb csomagból.


Debian esetében nem tudom mi a helyzet az csomagokkal kapcsolatban, és egyedi cucc készítőjük nincs jelenleg.


Ubuntu pedig egy csicsás (lassabb) Debian. Nem ajánlom szervernek semmiképpen sem.

2014. febr. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!