Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Végleg le kell mondanom róla?

Végleg le kell mondanom róla?

Figyelt kérdés

Készülő kéziratom egy kb. 40 oldalas fejezetét időrendi hiba miatt kivágtam, és egy másik word dokumentumba illesztettem be. Időközben eltelt két hónap, és most nem találom azt a fejezetet. Fájdalmas veszeteség, mert lévén történelmi témájú könyv, rengeteg korábban gyűjtött adat is szerepelt az említett részben, mely adatokat felhasználás után töröltem a gépemről. Van valamilyen mód megtalálni, vagy kezdhetem elölről az egészet?

A laptopon XP van, ha ez érdekes. Összetett keresési opciót nem kínál fel, csak a dokumentum címe akapján tudok keresni, az pedig ebben az esetben édeskevés.

Tud valaki segíteni?



2014. febr. 2. 20:19
1 2
 1/17 Lajos54 ***** válasza:
100%

Az XP-n (is) a keresésnél (Fájl vagy mappa) van egy olyan opció, hogy "Egy szó vagy kifejezés keresése a fájlban". Válaszd ezt, majd írjál be ide valami jellemző szót vagy kifejezést. Kicsit tovább tart a keresés, de ha megvan a gépeden, meg fogja találni.

Én is jártam már úgy, hogy elfelejtettem a fájl nevét, amit korábban mentettem, és hiába nézegettem, nem bírtam rájönni. Ez a módszer segített. Persze a fájlnak a gépen kell lennie...

2014. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pontosítsunk, kérlek. A Start gombra kattintva felgördülő ablak legalsó opciója a keresés. Erre gondolsz? Mert ott nincs az általad említett lehetőség. Annyi kínál , hogy keresés mindenhol, de erre kattintva a neten keresgél.
2014. febr. 2. 21:00
 3/17 anonim ***** válasza:
Van az, mondjuk nem tudom, hogy az XP tudja-e ,vagy csak 7-estől tudja, hogy egy szó vagy kifejezés a fájlban v fájlból, lehet, hogy az arra vonatkozik, és nem a fájl nevére. De hát ha törölted, akkor nrm nagyon lesz ott:S:S Ha kivágtad, akkor fájlvisszaállítás nélkül annak szerintem kb annyi:S:S Viszont van valami progi, ami a véglegesen törölt fájlokat asszem vissza tudja hozni, ingyenes. Asszem recuva az.
2014. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 tabaki ***** válasza:
100%
Mivel nem Windowsban vagyok, csak sejtem, hogy a Sajátgépből nyitott fájlablakban kéne keresned. Ha van kétablakos Norton-klón fájlkezelőd (mondjuk Total Commander, annak híján az ingyenes Unreal Commander vagy a Free Commander), az Alt+F7 lenyomása után megjelenő ablakban is be tudod állítani a keresési opciókat.
2014. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 tabaki ***** válasza:

@21:16:

Fájltörlésről nem volt szó, ha jól értem, a kívánt részletnek elvileg meg kéne lennie valamelyik dokumentumban.

Egyébként igen, a Recuva lenne képes újraéleszteni a törölt fájlokat, amíg a rendszer felül nem írja azt a területet. Ha nem nagyon zsúfolt a lemez, talán még ennyi idő múlva sem reménytelen, ha mégis szükség lenne effélére.

2014. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Lajos54 ***** válasza:
100%
Így keress: [link]
2014. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Lajos54 ***** válasza:
Az előbbi kép az XP keresési lehetősége. És azért nem a fájl nevében kell keresni, mert a kérdésből ítélve nem tudni, melyik dokumentumba lett beillesztve a kivágott rész. Persze, mindez csak akkor ér valamit, ha az adott dokumentum el lett mentve, csak nem tudni, melyik az...
2014. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Először a pedagógiai célú anyázás: Jesszusom, ha fontos munkáról van szó bakker, hogy mersz rendszeres biztonsági másolatok nélkül írni? Remélem tanulságos volt az eset.


És egy kis segítség: dobd fel a gépre ezt a szövegkeresőt és a vélhető kulcsszavakkal nézd át a teljes gépet. Hatékonyan szkenneli végig a doksi jellegű, akár zippelt fájlok szöveges tartalmát, a trial verzió is teljeskörűen működik:

[link]

2014. febr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Őszintén sajnálom, hogy félrevezettelek titeket. XP az asztali gépemen volt, a laptopon 7-es van.

Zoligyerek, ha felraktam a gépre az ajánlott keresőt, azt hogyan kell használni?

2014. febr. 3. 14:02
 10/17 tabaki ***** válasza:
Lehet, hogy az ablak másképp néz ki, de szerintem a lényeg hetesen is ugyanaz. A kétablakos fájlkezelőket használva meg semmiféle eltérés nincs.
2014. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!