Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linux tanfolyamot...

Milyen Linux tanfolyamot érdemes elvégeznem, ha rendszergazdai végzettségem van, és a Linux terén akarnék mélyebb ismeretekre szert tenni?

Figyelt kérdés

Érdemes ragaszkodni a hagyományos OKJ-s keretekhez? A mostani végzettségem OKJ rendszergazda-hálózattelepítő emelt.

És bármilyen furcsa, az oktatásnak semmilyen szinten nem része a linux, még említés szintjén se. Legalábbis azt hinné az ember, hogy ha már hálózat, akkor linux, mert mi más.

Hát nem.


Egy szót se tanultunk róla, amit tudok (alapvető parancsok, jogosultságkezelés) mind magamtól tanultam.


2014. febr. 4. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem furcsa, Magyarországon valami egészen katasztrofális az informatika, számítástechnika oktatás. Léteznek tanfolyamok, de nem hiszem, hogy különösebben hasznosak lennének vagy megérnék az árukat. Szerintem jobban és gyorsabban haladnál, ha fórumok alapján magad próbálgatnád ki a dolgokat.
2014. febr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

én egy előre összeállított tematika nélkül nem tudok tanulni.


magamtól semmire se jutok csak addig ahova már most is eljutottam

de alaprajz nélkül házat se lehet építeni


Szerintem jobban és gyorsabban haladnál, ha fórumok alapján magad próbálgatnád ki a dolgokat.

2014. febr. 4. 12:33
 3/10 Csxeba ***** válasza:

A magyar informatikusok nagyon is jó színvonalú oktatást kapnak európa-szinten is, és keresettek a világpiacon. Természetesen nem a rendszergazda OKJ-sokra gondolok, hanem az ELTE-re és a BME-re. Linuxot leginkább autodidakta módon tanulhatsz, mivel a GNU/Linux rendszere leginkább eszköz és nem cél. Kezdetnek tegyél fel egy Linux Mintet, ismerkedj meg vele, telepíts pár programot, esetleg fordíts le egyet-kettőt forráskódból.

Ha Minten magabiztos vagy, akkor Debian stable-t, majd Arch Linuxot telepíts és használj egy darabig. Ha már pro vagy Arcsiban, akkor jöhetnek a nagyobb falatok: Slackware, Gentoo, amiket forrásból kell telepíteni.


Ha ezeken túl vagy, akkor már komoly GNU/Linux és UNIX ismereteid lesznek. Közben sh, bash, dash scriptnyelvet tanulhatod, az hasznos.

2014. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A ELTE, BME szint egy dolog, ott már tényleg lehet is jó az oktatás, de addig gyakorlatilag egybites usereket képeznek. Én is olyan középiskolába jártam, ahol volt informatika/rendszergazda szak és OKJ. Gyakorlatilag semmivel nem tudtak többet, mint én egy darab ötoldalas újságcikk elolvasása és gyakorlatban történő kipróbálása után. Pedig nem rossz nevű iskoláról volt szó.
2014. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

az biztos hogy ha én főnök lennék én se vennék fel senkit OKJ-vel

láttam mit tudnak a csoporttársak a gyakorlatban

egy nagy semmit


ahol volt informatika/rendszergazda szak és OKJ.

2014. febr. 4. 12:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Hiába végzel akármilyen tanfolyamot, azt magadtól is képes vagy elsajátítani. E-bookban letöltesz egy könyvet a Linuxról és elkezded, az ad egy vázat, ha arra van szükséged.
2014. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

mondjuk az iskolai oktatást nem véletlenül találták fel-mikor is? didaktika nevtört 1. évfolyam: ókori görögök?

nem hülyeség keretbe foglalni az ismeretek átadását különben parttalan hömpölygésbe fullad az egész

2014. febr. 4. 15:59
 8/10 anonim válasza:

Van Linuxos rendszergazda képzés, ami ad is valamilyen papírt.

[link] Ezt találtam erről.

Emellett regisztrálsz a [link] oldalra, és innen is egy csomó jó dolgot lehet megtanulni (szerver telepítés, konfigurálás, router konfigurálás stb.)

2014. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2014. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Lehet érdemes lenne némi anyagi erőforrást belefektetni, bár ezek a vizsgák nem olcsók, érdemes lenne egy nagyobb vállalati disztribúciót kipróbálni(értem ezt úgy hogy ezek általában Opensource os közösségek alapján épülnek mint pl a Suse, red hat)Már csak azért is mert a debian alapú rendszerek kis középvállaltoknak netán iskoláknak kiváló viszont nagy vállalati környezetben nem az igaziak.

Viszont ezekhez vizsgákhoz pénz kell sajnos ez van, vagy be kell kerülnöd egy céghez ami ilyen képzésben részesíti dolgozóit.

2014. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!