Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetne Photoshop-ban...

Hogyan lehetne Photoshop-ban egy "mintát" elkészíteni?

Figyelt kérdés

Például egy Európa alakú területet szeretnék pöttyökkel "kirakni". Hogyan lehet ezt PS-ban elkészíteni? Esetleg úgy, hogy a pöttyök méretén, köztük lévő távolságán, színén könnyen lehessen javítani. Köszönöm a válaszokat!

Kép:

kepfeltoltes.hu/140209/europa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

vagy:

kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_9_hl4a97i9hj.jpg



2014. febr. 9. 18:51
 1/4 tabaki ***** válasza:

[link]

Más kérdés, hogy ez önmagában kevés a fenti megjelenéshez. Én valószínűleg egy átlátszó rétegen lévő szabályos pöttymintát használnék, amelyről egy másik rétegen lévő referenciakép alapján letörölném a fölösleges pöttyöket. A háttér meg a pöttyök így egymástól függetlenül, tetszés szerint színezhetők.

2014. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó,ez fantasztikus, a video! Köszönöm!!! :)
2014. febr. 9. 20:42
 3/4 tabaki ***** válasza:

Gimppel így csináltam hasonlót:


1. Készítettem egy átlátszó hátterű mintát, történetesen 16x16 pixel méretben.


2. Letöltöttem egy Európa-térképet, amelyiknél a tenger egyenletes kék színű volt. Szín szerint kijelöltem a tengert, utána kitöltöttem fehérre. Megfordítottam a kijelölést, és a szárazföldet kitöltöttem feketére. Így a térkép két színre egyszerűsödött.


3. A Szűrők->Elmosás->Pixelesítés segítségével 16x16 pixeles mérettel kikockáztam a képet. A szín szerinti kijelölés hangolásával nekem tetsző méretig jelöltem ki az árnyalatokat, azután megint teljes fehérre és a kijelölés megfordításával teljes feketére színeztem. Ezzel elértem, hogy a fekete-fehér kép mozaikkockákból álljon, ez biztosítja, hogy a kijelölés széle ne vágja a mintát, hanem az a kockákban teljes egészében elférjen.


4. Kijelöltem a szárazföldet, vagyis a fekete színt. Kértem egy átlátszó réteget, és a kijelölést kitöltöttem a mintával. Kértem egy új réteget, és beraktam a minta alá. A továbbiakban az eredeti térképre nem volt szükség.


5. Az új alapréteget a továbbiakban kedvem szerint színezgettem. A minta rétegén kijelöltem az átlátszót, azután megfordítottam a kijelölést, így azt is úgy töltöttem ki, ahogy akartam. Ebbe beletartozott az is, hogy készítettem egy rétegmásolatot, amelyen a mintát feketére színeztem, kissé elmostam, és elmozdítottam. Ezt a réteget árnyéknak tettem be a színes minta mögé.


[link]

[link]

[link]

2014. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:
2014. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!