Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az igazi djk akik használnak...

Az igazi djk akik használnak laptopot zenekeveréshez, milyen programot használnak?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 19:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
"igazi dj" nem zenél laptopról. A kérdést szerintem úgy értetted, hogy az ismert laptopos dj-k mit hssználnak. Abletont, Traktort, vagy pl a kontrollerükhöz gyártott esetenként speciális progiT.
2014. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
szóval amíg nincs 2milliós laptop nélkül működő pultom addig én se vagyok igazi dj?
2014. febr. 9. 22:02
 3/19 anonim válasza:
Általában VirtualDJ 7 vagy VirtualDJ 7 Pro, ezek a népszerűbbek. A program angol nyelvű, de ennek ellenére könnyen kezelhető :)
2014. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
nem kell ahhoz kétmilliós dj pult :) és igen, valóban, laptoppal nem vagy igazi dj...nem ügy laptoppal kevergetni :)
2014. febr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Eleve nem feltétlenül szükséges laptopot használni mixeléshez. Régebbi CDJ-ken nem is lehet. Amihez feltétlenül kell, azok ugye a kontrollerek és a timecode rendszerek. Újabban már lehet némelyik CDJ-t is kontrollerként kezelni, az újabb programok képesek ezekre is, ennek köszönhetően voálá lehet szinkront használni... Az újabb CDJ-k hez gyárt a gyártó saját szoftvert is némelyikhez, például a Pioneer-hez a Rekordbox. Ha jól tudom ezzel egy tárhelyről érhetjük el az összes zenét minden lejátszóról, de nem ismerem pontosan. A Virtual DJ meg hülyeség. Egy játékszer. Jóformán otthoni mixelésre épp hogy alkalmas, de azzal én el nem vállalnék egy szettet sem élőben.


Szóval gondolom nem annyira értesz hozzá ezek alapján, de ha CDJ-kkel (CD lejátszókkal) mixelsz, egyáltalán nem szükséges a laptop. Viszont ha van, azt is lehet többféleképpen használni. Lehet csak egy adatbázis és lehet rajta egy olyan program (pl. Traktor, Serato), ami kontrollerként kezeli a lejátszókat (már ami képes rá). Amihez feltétlenül kell, azok csak a "csak" kontrollerek és a timecode rendszerek, bár gondolom nem ezzel akarsz mixelni.

2014. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy meg szerintem ez elvi kérdés is, ki hogyan fogja fel. Szerintem a mai világban, ahol a DJ technika vívmányai talán a fénykorukat élik egyáltalán nem szégyen ha laptopról nyomod, ha azt tisztességesen teszed. Nem használsz SYNC gombot és ha bajban vagy, tudsz mondjuk akadály nélkül mixelni őskövület CDJ-100-ról is. Annyi a velejárója, hogyha laptoppal nyomod, sok mindenki egyből azt hiszi rögtön, hogy SYNC-et használsz, vagy előre felvett szettet. Nem kell vele foglalkozni, ha jó vagy, úgyis bebizonyosodik majd idővel. Amúgy meg a kérdésre is válaszolva: Traktor 2, Ableton, Serato. Ez a 3 talán a top 3. Mint mondtam, a Virtual DJ egy játékszer.
2014. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

nem értem mi az igazi dj fogalom....

kazettáról kezdtem, bakelit, cd, stb...time code renszer...

A lényeg: ableton, fl studio (ezek főleg live act-re használnám, használom)

Kontrollerhez, time code-hoz traktor pro.

Sokkal igényesebb dolgokat hozok most ki egy jó kontrollerrel, mint egy cdj-vel, avagy bekelit plusz time code rendszerrel.

Laptop?Alma a legjobb, de baszott drága. Hozzá értéssel egy jobb laptobból is ki lehet hozni a maximumot, ami nem okoz gondot buli közben

2014. febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

abban én is egyetértek, hogy néha "rászorul" az ember laptopra, ezzel zenél, ok....de ha a szükség úgy hozza, tudjon rendes lejátszókról is keverni...tisztességesen...

viszont laptop kezdésnek jó...hol máshol kezdené az ember, ha nem az elején?:) aztán gyüjtögess és egy olcsóbb dj pultot simán be tudsz szerezni:)

2014. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A legelső válaszolô vagyok. Amit ott leìrtam, tovàbbra is fenntartom, azzal a kiegèszìtèssel, ami másoktòl már olvasható volt: tudj mixelni gèp nèlkül, normális eszközökön is, mert kitudja. Semmi nem örök èletű, a mèregdrága apple vagy alienware gèpek is csődöt mondhatnak. Ilyenkor jò ha van kèt "egyèb" eszközöd, legyen az cd player vagy akár lemezjátszò. Ès persze jò ha tudod is használni. Vagy biztos ami biztos alapon kèt notebookkal meg kèt vezèrlővel, kontrollerrel jársz, ès ha a tánctèrről mellèd ugrik a technika ördöge, akkor sincs nagy para.... Virtual dj: erről csak annyit, hogy bármennyire kezdetleges ès pontatlan mèg mindig, elèg nèpszerű. Mellesleg a Numark a virtual dj-t használta fel a NumarkCUE lètrehozásához (sőt, a minimális külső átszabáson kìvül nem is csináltak vele semmi nagy dolgot). Persze "èlvonalbeli" gyártók nem ezt fogják favorizálni, de mivel mèg nem sok progi lètezik, egy bizonyos szintű támogatást mindenkinek nyùjtania kell (kènyszer) a virtualdj fanatikusoknak is. Ìgy "ha azt vesszük alapul", hogy a virtual dj-t "szinte" minden eszköz tudja vezèrelni, úgy akár pro cucc, akár kezdőknek valò, mègiscsak meg kell emlìteni. Volt itt olyasmi mondat, hogy a dj technika mennyire fejlődik - igen, technika van, csak hol használják? Legalább 30 szòrakozòhelyet tudokmondani, ami az utòbbi 3-4 èvben zárta be a kapuit, persze ez már más törtènet...
2014. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Persze népszerű ez igaz. Főleg, hogy sokan kontroller nélkül is használják, mert talán a legbarátságosabb kezelőfelülete van és rá tudsz dobni akár egy CDJ-2000 kinézetet is. De szerencsére nincs az eb a karóhoz kötve, hogy például a Numark cuccok csak VDJ-vel működnek, ezért mindenkinek a Traktort (esetleg a Serato-t) szoktam ajánlani. Amúgy meg ez piacfüggő is, hogy hova mit csomagolnak. Néztem videókat a Mixtrack Pro-ról és Amerikába kimondottan csak VDJ-vel forgalmazták, míg én itthon nekem adtak hozzá egy Traktor 2-t és egy Serato Intro-t. De én a tanulj meg mindenen játszani alapot venném, aztán ha klubokban fogsz zenélni, ott úgyis adják alád az eszközöket, de nyugodtan javítson ki valaki, ha tévedek.
2014. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!